"KOLLUK GÖREVİNİ TÜRKİYE'YE ADETA RÜŞVETLE KABUL ETTİRİYORLAR"

"KOLLUK GÖREVİNİ TÜRKİYE'YE ADETA RÜŞVETLE KABUL ETTİRİYORLAR"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Avrupa, sayıları yüzleri bile bulmayan mültecilere sınırları kapatırken Türkiye'ye deyim yerindeyse, rüşvet karşılığında milyonlarca mülteciyi tutma görevini vermiş bulunuyor” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Karamollaoğlu, mülteci sorunuyla ilgili olarak “Avrupa, sayıları yüzleri bile bulmayan mültecilere sınırları kapatırken Türkiye'ye deyim yerindeyse, rüşvet karşılığında milyonlarca mülteciyi tutma görevini vermiş bulunuyor” dedi. Karamollaoğlu’nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Kolluk görevini Türkiye’ye adeta rüşvetle kabul ettiriyorlar"

Avrupa, sayıları yüzleri bile bulmayan mültecilere sınırları kapatırken Türkiye'ye deyim yerindeyse, rüşvet karşılığında milyonlarca mülteciyi tutma görevini vermiş bulunuyor. Bugünkü mültecilerin temel sorunu maalesef Türkiye'nin kendi komşularıyla olan münasebetlerindeki yanlış tutumundan kaynaklanmaktadır. Özellikle de Suriye politikası. Türkiye, Suriye'ye karşı yanlış bir politika izlememiş olsaydı bugün bu sorunlarla karşı karşıya kalmazdık. Avrupalı, bu sıkıntılardan kendisine bir pay düşmemesi için her yola başvurmakta tereddüt göstermiyor ve ne yazık ki Edirne'nin ötesinde huzurun bozulma ihtimali varsa bunu önlemedeki kolluk görevini Türkiye'ye adeta rüşvetle kabul ettiriyor. Türkiye'ye verilen birkaç milyar dolarlık yardım, aslında halimizin ne olduğunu çok açık bir şekilde gösteriyor. Türkiye, siyasi ağırlığını kullanarak bölge ülkeleriyle ve uluslararası kuruluşlarla birlikte bu işin çözümünü aramak, ortak bir zemin oluşturmak mecburiyetindedir.”


 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 20:47

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER