Chp Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır Basınla Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Sayın Av. Deniz BAKIR 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile yerel basınla bir araya geldi.

Chp Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır Basınla Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Sayın Av. Deniz BAKIR 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile yerel basınla bir araya geldi. Bölgenin ve İstanbul’un önde gelen gazetecilerini ağırlayan BAKIR 1 yıl süre ile yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verirken geleceğe dair de düşünce, öngörü ve planlarını basın mensupları ile paylaştı. 

2020 FELAKETLER YILIYDI

Bir yıl süre ile yaptığı çalışmaları aktaran Deniz BAKIR, geçtiğimiz yıl olan 2020’nin felaketler yılı olarak geride kaldığını. Göreve ilk geldiği andan itibaren doğal felaketler ile karşı karşıya kalan yurttaşlara destek olmakla işe başladığını;mazbatasını aldığı ilk gün Malatya-Elazığ deprem felaketinin gerçekleştiğini ve bu bölgeye örgüt olarak sosyal yardımların ulaştırılması gayreti ile dostluk elini uzattığını belirtti. 

HER KESİME ULAŞMAYA ÇALIŞTIK

Sonraki süreçte ise Covid-19 salgınının gölgesinde kalan siyasetin zorluklarına değinen Deniz BAKIR 

"Bu dönemde siyaset üretmek neredeyse imkânsız hale geldi. Özellikle hükümetin uyguladığı salgın politikalarının hatalı olması ve ülkemizde çok hızlı yayılma eğilimine geçen virüs nedeni ile birçok yurttaşımızı da kaybetmenin üzüntüsünü birlikte yaşadık. Süresiz izine ayrılan asgari ücretli ve dar gelirli yurttaşlar gelir kaybı yaşayarak sosyal yardımlara muhtaç hale geldiler. Esnaflarımızın ise yardıma muhtaç ailelere el uzatır pozisyondayken kepenk kapatmak zorunda kalması nedeni ile kendilerinin de sosyal yardımlara muhtaç hale gelmelerine tanık olduk. Haziran ayının sonuna değin, ihtiyaç duyup bilgilendiren, bilgilendiremese de çalışma arkadaşlarımızla birlikte tespit ettiğimiz yurttaşlarımıza yardım elimizi uzatıp, sosyal yardımları ulaştırmaya çalıştık. Bu çalışmaları yaparken insanların etnik kimliğine, mezhepsel ve kültürel farklılığına, teninin rengine bakmadan gizliliğe çok büyük önem vererek gerçekleştirdik. Keza ailelerimizin bizleri yetiştirdiği üzere sağ elin verdiğini sol el görmez anlayışı ile çalışmalarımızı yürüttük. Bu kapsamda gerek İl ve İlçe örgütlerimiz, gerek Meclis Grubumuz, gerekse İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız nezdinde yürütülen çalışmalar kapsamında salgının ilk dalgasının yaşandığı dönemde Başakşehirde 37.000 koli yardımı yurttaşlarımıza ulaştırdık" dedi. 

GENÇ  VE DİNAMİK KADROLARLA YARIN SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ

2021 yılında olası bir erken genel seçim olma ihtimalinin yüksek olduğunu vurgulayarak "Yarın genel seçim varmış gibi çalışıyoruz. Sandık ve alan çalışmalarına yönelik hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Başakşehir’de olduğu gibi birçok ilçede genç mevkidaşlarımın göreve gelmesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nun da yarattığı dinamizm ile partimiz gençlerin çekim merkezi halinde geldi. Geleceğe umut ile bakan, alanında uzman, meslek alanlarında ödüller kazanmış, liyakatli, dinamik ve mücadele azmi yüksek gençler partimize üyelik başvurusunda bulunarak çalışmalarımıza dâhil oluyorlar. Bizlere düşen sorumluluk bu arkadaşlarımızın siyaset üretmeye aktif olarak katılmalarını sağlayıp, siyaset yapmalarının önünde engel teşkil eden ne varsa ortadan kaldırmaktır. Bu bakımdan aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile siyasal çalışma yapmaktan büyük keyif alıyorum" dedi. 

KILIÇDAROĞLU DOĞAL CUMHURBAŞKANI ADAYIDIR

Olası erken genel seçimde, 2019 yerel seçimlerinde ülkedeki muhalefet bloğunu bir arada tutma becerisi göstererek liderlik örneği sergileyen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun doğal Cumhurbaşkanı adayı olduğunu belirten Deniz BAKIR, 

"Genelde olduğu gibi partimizin yerel örgütlerindeki kanı İl ile İlçe başkanlarının bölgelerinde sorumluluk üstlenmesi yönündedir. Sahada alın teri akıtarak, yurttaşlarının dertlerini içselleştiren, sorunlarına çareler arayan ve çözen, çözemese bile yurttaşının her koşulda ve şartta yanında olduğunu hissettiren, sokakta halkına dokunan, halkın içinden gelen ve halkının da bağrına basmaya hazır olduğu kişilerin yerel yönetimlere hazırlanması gerekir. Örgütümüzün görev ve sorumluluk yüklemesi halinde görev ve sorumluluktan kaçınmamız mümkün değildir. Bizler üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten imtina etmeyiz" diyen Deniz BAKIR sözlerine örgütlenme çalışmaları ile alakalı bilgiler vererek devam etti. 

AKP YAPAY SEÇİM BÖLGELERİ OLUŞTURMA PEŞİNDE 

Ak Parti Hükümetinin kendi seçmenlerine yönelik haritaları şekillendirerek yeni ilçeler yaratmanın kaygısını taşıdığını vurgulayan Deniz BAKIR; Başakşehir’in de bu ilçeler arasında olduğunun duyumunu aldığını belirtti. Oluşturulmak istenen yeni ilçenin ise "marka değeri taşıyan Bahçeşehir adı ile değil, Isparta Kule adı ile kurulma ihtimalinden” bahsetti. Oluşturulmak istenen yeni ilçenin Olimpiyat Stadyumunun karşısında yer alan Güvercintepe, Altınşehir, Şahintepe, Tahtakale, Bahçeşehir 1’inci, Bahçeşehir 2’inci Kısım, Esenkent, Koza,  Aşık Veysel, Orhangazi, Hadımköy ve Deliklikaya mahallelerini kapsayabileceğini; lakin Ak Parti Hükümetinin tehlike görmesi durumunda alakasız bir harita ile yeni ilçe yaratma ihtimalinin varlığına dikkat çekti.  

TELAŞ İÇERİSİNDELER VE İKTİDARDAN GİDECEKLER

AK Parti Hükümetinin her ne yaparsa yapsınlar kendisini bekleyen sondan kaçamayacağını;mecliste grubu bulunan tüm siyasi partilere kulağını tıkayan,  eleştirileri görmezden gelen, yurttaşına sırtını dönenen bir anlayışla memleket yönetmeye çalışan bir alışkanlık içerisinde olduklarını, geçmişte bu anlayış ile hareket eden siyasi partilerin tarihin derinliklerine gömüldüğünü vurguladı. CHP’nin ise tüm yönü ile yurttaşının yanında olduğunu belirtti. Deniz BAKIR 

 "Partimizin tüm örgütleri ve Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU nezdinde asgari ücretin vergisiz ve en az 3100 TL yapılmasını önermiştik. Ne var ki Ak Parti Hükümeti tarafından 2021 yılı Asgari Ücreti 2.825,90 TL olarak belirlenmiştir.  Hükümetin yaptığı zamlar karşısında bizlerin önerdiği 3100 TL değil dağ olsa dayanamazdı ve öyle de oldu. Yeni yıl itibari ile yapılan zamlar karşısında asgari ücrete yapılan artış buharlaşarak yok oldu. Asgari ücretle çalışarak yaşamını idame ettirmek zorunda kalan aileler açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm edilmiştir. Ak Parti’nin yurttaşına sırtını döndüğünü buradan dahi anlamak mümkün. Buna karşın gün geçmiyor ki AKP yandaşlarına rant sağlayacak  ihale edilmemiş olsun. İşin özü, ‘Halka verir talkımı kendi yutar salkımı’ dediğimiz noktadayız.” diyen Deniz BAKIR “Tüm ekonomik veriler Ak Parti Hükümeti’nin telaş içerisinde olduğunu ve iktidardan gideceklerini gösteriyor. Gittiklerinde de memleket rahat bir nefes alacaktır" dedi.  

Değerlendirmelerin ardından 1 yıllık faaliyet raporuna ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaşan Deniz BAKIR gazetemiz genel yayın yönetmeni Sayın Uğur TANDOĞAN ile katılım sağlayan gazetecilerin sorularını yanıtladı.      

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 23:43

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER