İBB’NİN DÜZENLEDİĞİ HACI BEKTAŞ-I VELİ FESTİVALİ YENİKAPI’DA BAŞLIYOR

İBB’NİN DÜZENLEDİĞİ HACI BEKTAŞ-I VELİ FESTİVALİ YENİKAPI’DA BAŞLIYOR

İBB’nin, ölümünün 750’nci yıl dönümünde, UNESCO’nun anma programında yer alan 2021 Hacı Bektaş Yılı çerçevesinde düzenleyeceği festival başlıyor. 30, 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festivalde, çeşitli gösterimler, sergi ve söyleşiler ile çocuklara özel etkinlikler olacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Hacı Bektaş-ı Veli Festivali başlıyor. 30, 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihleri arasında Yenikapı Etkinlik Alanı'nda yapılacak olan festivalde çeşitli etkinliklerin yanı sıra sanatçılar da yer alacak.  

Festivalin İlk Gününde Birbirinden Farklı Etkinlikler 

‘Bir olalım, mihman olalım’ çağrısıyla İstanbulluları, 30 Temmuz Cumartesi günü 12.00’da başlayacak olan festivale davet eden İBB, film gösterimi, ışık gösterisi, sergi, söyleşi ve çocuklara özel etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Festivalin ilk gününde katılacak olan sanatçılar ise şöyle; Arif Sağ, Kardeş Türküler, Muharrem Temiz, Ali Rıza & Hüseyin Albayrak, Tolga Sağ & Cengiz Özkan, Metin & Kemal Kahraman, Fuat Saka, Ayhan Aydın, Erkan Akalın, Burak Aykaç, Peyda Yurtsever, Ali Kaya Arı, Özge Çam, Cem Doğan, Mahir Kutlutürk, Hüseyin Beydilli, Özgür Polat, Serdar Kemal, Özlem Taner, İhsan Eş.  

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2021, 13:07

Halkın Güncesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER