VELİ AĞBABA'DAN SEDAT PEKER AÇIKLAMASI

VELİ AĞBABA'DAN SEDAT PEKER AÇIKLAMASI

CHP Malatya İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Veli AĞBABA, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Basın toplantısında bir muhabirin sorusu üzerine Sedat PEKER’i cezaevinde ziyaretine açıklık getiren AĞBABA şunları söyledi:

'İNSAN HAKLARI KOMİSYONU OLARAK BİRLİKTE ZİYARET ETTİK'

“Sedat Peker geçtiğimiz günlerde bir tweet attı. Benim Balyoz ve Ergenekon sürecinde onu ziyaret ettiğimi söyledi, doğruyu söyledi. Ben ayırmadan herkesi ziyaret ettim. Suçun, suçlunun kimliğine bakmadan herkesi insan hakları kapsamında ziyaret ettim. Burada Malatya’da hiç görüşlerine katılmasam da kimse ziyaret etmeye cesaret edemezken Malatya Davası’ndan yatan Fahri MEMUR ve Zekeriya ŞENGÖZ’ü de ziyaret ettim. Türkiye’de Veli AĞBABA’nın, özellikle Balyoz ve Ergenekon döneminde ziyaret etmediği kimse kalmadı, biliyorsunuz. Genelkurmay başkanlarını da ziyaret ettim. Örneğin Malatya’da ordu komutanlarının hepsi cezaevindeydi. Hasan IĞSIZ’ı, Şükrü SARIIŞIK onları da ziyaret ettim. Hiç siyasi görüşlerine katılmasam da İBDA-C lideri olduğu söylenen Salih MİRZABEYOĞLU’nu da ziyaret ettim.

Tweette diyor ki ‘Beni sadece CHP’liler değil MHP’liler de ziyaret etti’ diyor. Ben size buradan söyleyeyim yakında şunu da diyecek. ‘Beni AK Partili milletvekilleri de ziyaret etti’ diyecek. Çünkü biz Sedat PEKER’i AK Parti’li milletvekilleriyle birlikte ziyaret ettik. Ben isimlerini biliyorum ama ben onlar ziyaret etti diye onları da suçlu ilan etmem. İnsan Hakları Komisyonu olarak birlikte ziyaret ettik. Ziyaret edip de şimdi yüksek yüksek makamlarda olan AK Partilileri ben söylemem ama kim olduklarını biliyorum. Buradan trollere seslenmek istiyorum. Ey troller, Sedat PEKER’i sizinkiler de ziyaret etti.”

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER