TÜGVA BAŞKANI:"DOĞRU BİLGİLER DE VAR..."

TÜGVA BAŞKANI:"DOĞRU BİLGİLER DE VAR..."

TÜGVA(Türkiye Gençlik Vakfı) Başkanı Enes Eminoğlu, gazeteci Metin Cihan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla ilgili olarak dün "tümüyle yalan" demişti. Eminoğlu bugün ise "Doğru bilgiler de var, sistemimizden alınmış" dedi.


TÜGVA  Başkanı Enes Eminoğlu, TÜGVA ile ilgili olarak ifşa edilen belgelere dair bugün yaptığı açıklamada “Doğru bilgiler de var. Sistemimizden alınmış” dedi. Eminoğlu, dün yaptığı açıklamada ise söz konusu belgelerin yalan olduğunu savunmuş, "sahte belgeler", "iftira ve linç", "kumpas" ifadelerini kullanmıştı.

İçerden Belgeleri Almış”

Cüneyt Özdemir'in canlı yayınına katılarak soruları yanıtlayan TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Metin Cihan'ın ifşa ettiği belgeler arasında doğru bilgiler olduğunu kabul etti. Eminoğlu şunları söyledi:

"Bir şekilde bu verilere ulaşılmış, içlerinden bazıları çıkarılmış, bir evrak oluşturulmuş. Bir kere bu içeriden belgeleri almış ya bu adam, sızdırmış. Kendisine yedek yapmış ve şu anda ifşa ediyor. Yola buradan çıkarsak bile bunların, bu zihniyetin ne kadar tehlikeli olduğunu görmüş oluruz".

"Metin Bey’in ifşa ettiği çalışmaların bizim çalışmalarımız olduğu iddia ediliyor. Maniple edilenler var, kendisinin evrakta düzenlediği yerler var, doğru bilgiler de var. Neden? Çünkü ERP sistemimizden alınmış bilgiler. Ama yöntem olarak baktığınız zaman gasp edilmiş, sisteme girmiş, kendi yedeklemesini yapmış, yıllar sonra bunları ifşa eden bir zihniyetten bahsediyoruz”

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER