ÖZGÜR ÖZEL'DEN GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

ÖZGÜR ÖZEL'DEN GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

CHP Grup Başkanvekili Özgür ÖZEL, Halk TV'de katıldığı programda suç örgütlü lideri Sedat PEKER'in çektiği videoların ardından Türkiye’nin gündeminde olan siyaset mafya ilişkileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özgür ÖZEL'in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

‘‘Esas sıkıntı şu: Türkiye'de bir Cumhur İttifakı var. Cumhur İttifakı'nın siyasi partiler olarak iki tane bileşeni var. Bir tanesi Adalet ve Kalkınma Partisi, bir tanesi MHP. Süreç içinde önce MHP Genel Başkanı'nın Alaattin ÇAKICI'yı cezaevinde ziyareti, onunla verdiği özel bir poz, ardından afla ilgili açıklaması ve neredeyse kişiye özel sayılabilecek bir affın koronanın ilk dönemlerinde Meclis'i esnaf, çiftçi, emekli beklerken Alaattin ÇAKICI için çalıştıran bir Cumhur İttifakı.

Ve Sedat Peker'in yerel seçimler sürecinde de genel seçim sürecinde de bildiğimiz Cumhur İttifakı'na oy toplayan mitingleri kan donduran bir takım açıklamaları, "Oluk oluk kan akar gibi ifadeleri falan... Ve son dönemde ortaya çıktı ki Cumhur İttifakı'nın üç bileşeni var. AK Parti, MHP ve organize suç örgütleri diyelim. Veya Türkiye'deki mafyalar.

Bunlar tabir uygun olimpiyat halkalarının birbirine geçmesi gibi. İlkokulda kümeleri öğrenirdik. Cumhur İttifakı 3 yuvarlaktan oluşuyor ama bir kesişim kümesi var. Taralı alan ortada… O taralı alanda Süleyman SOYLU duruyor.

Hem AK Parti'den hem MHP'den o, hem de suç örgütlerinin liderleriyle gayet iyi ilişkileri var. O suç örgütü liderlerinin ağzından Süleyman SOYLU'ya övgü dolu sözler duyuyoruz.

Süleyman SOYLU'yu eleştiriyorsunuz, olmadık yerlerden size en ağır tehditler, sözler geliyor. Bazen gazeteci, bazen kimliği saklı bir trol oluyor. Alaattin ÇAKICI'nın ana muhalefet partisinin genel başkanına son derece üslupsuz, tepki çeken bir mektup yazması, buna Cumhur İttifakı'nın bıyık altından kıkırdaması. ‘’

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER