O SALDIRININ DAVASI BUGÜN GÖRÜLDÜ

O SALDIRININ DAVASI BUGÜN GÖRÜLDÜ

Tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri sırasında, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanlığı’na ait seçim çadırlarına yapılan saldırının davası bugün görüldü. Duruşma 17 Mart’a ertelendi.

Tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri sırasında CHP Büyükçekmece İlçe Başkanlığı’na ait seçim standına ve çadırlarına 2 ayrı saldırı düzenlenip partili bir genç saldırganlar tarafından darp edilmişti. Bugün olayla ilgili duruşma gerçekleştirildi.

Duruşmada CHP’nin ve Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak'ın avukatlığını Av. Aslıhan Sağlık, CHP İl Disiplin Kurulu Başkanı Av.İsmail Emre Telci, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır ve CHP Başakşehir İlçe Sekreteri Av. Cenk Söbe yaptı.

SANIK KATILMADI

Duruşmaya sanık katılmazken mahkeme sanık hakkında zorla getirme kararı çıkarttı. CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak, duruşmada pankart ve çadırların bıçaklarla kesildiğini; partili bir gencin de saldırganlar tarafından darp edildiğini sözlerine ifade etti. Dinlenen tanıklar da bu ifadeleri doğruladı. Gökbulak, şikayetlerinin devam ettiğini ve duruşmalara katılmak istediklerini sözlerine ekledi.

YASAL SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ

Duruşmaya katılan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz Bakır da duruşma sonrası bir açıklama yaptı. Bakır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'‘Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimleri kapsamında sürdürülen çalışmalar esnasında, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanlığımıza ait çadırlara yapılan saldırılara yönelik davanın, bugün düzenlenen duruşmasına katılarak davanın avukatlığını üstlendik. Tüm siyasi partilerimiz demokratik toplum düzeninin vazgeçilmez unsurlarıdır ve siyasi faaliyetleri engellenemez. Partimiz CHP Büyükçekmece İlçe Başkanlığımızın siyasi çalışmalarını engellemek amacı ile yapılan saldırılar, demokratik toplum düzenini ortadan kaldırmaya yöneliktir ve tüm örgütlerimizle yasal süreci takip edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 19:39

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER