''O ÇOCUKLARA SESLENİYORUM. GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ''

''O ÇOCUKLARA SESLENİYORUM. GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ''

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Partisinin grup toplantısında konuşan KILIÇDAROĞLU’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘’LAĞIM ORADA’’

Organize suç örgütü Sedat Peker'in açıklamalarına isim vermeden göndermede bulunarak, hükümetin sessiz kaldığını vurgulayan KILIÇDAROĞLU,

Ben “lağım borusu patladı" dedim, meğer çukurun içinde bunlar. Koku bütün Türkiye'yi, bütün dünyayı sardı, saray hissetmiyor. Çünkü lağım orada. Saray hissetmiyor bunu, kokuyu hissetmiyor. Türkiye'yi temelden sarsan bir sürü açıklamalar var, saraydan tek cümle bile yok. Niçin? AK Partili kardeşlerime sesleniyorum, Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerime sesleniyorum veya onlara oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Liderleri değil, onlar ayrı. Bu lağım çukuru bu kadar kokuyu dünyaya yaymışken, neden kimse konuşmuyor? Neden kimse konuşmuyor? Neden savcılar harekete geçmiyor" dedi.

‘’HAKEM HALKTIR’’

HDP'ye açılan kapatma davasına da değinen Kılıçdaroğlu,

‘’ Bugüne kadar, bizim Cumhuriyet tarihi süreci içinde kaç tane parti kapatıldı ve hangi sonuç elde edildi? Hiçbir sonuç elde edilemedi. Düşünceyi ifadeden korkmayacaksınız, değerli arkadaşlarım düşünceyi özgürce ifade edebilmeliyiz. Bunu yaptığınız zaman demokrasiyi bu ülkeye gerçek anlamda getirmiş olursunuz. Eğer siz siyasi partileri düşman olarak görüp, siyasi partiyi kapatın kardeşim, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısına talimat verip ve küçük ortağın, büyük ortağı esir aldığı bir ortamda, talimat verip, "bunu yapacaksın" diye harekete geçiyorsa orada demokrasi yoktur. Demokrasi bütün partiler için olmalı. Partiler düşüncelerini açıklarlar. Hakem halktır, gider oyunu verir veya vermez.’’ ifadelerini kullandı.

‘’SEN ORADA HOCA BİLE OLAMAZSIN’’

Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum olarak atanan rektör Melih BULU hakkında konuşan KILIÇDAROĞLU, BULU’yu istifaya davet etti:

‘’Malum Boğaziçi'ne bir kayyum rektör atadılar. Efendim 100 gün içinde her şey çözülür, ben tekrar burada rektör olarak otururum. E çözülmüyor! Bulu'ya söylüyorum: Sen o üniversiteye bırak rektör olmaya, o üniversitede ders verecek kapasiteye sahip değilsin, orada hoca bile olamazsın.
Kardeşim, sende onur varsa istifa et. İstifa etmek bir erdemdir, bir erdemdir. Neden istifa etmiyorsun? Hocaların görevine son veriyor, "Bundan sonra siz ders vermeyeceksiniz" diye. Niçin, hangi akılla, hangi mantıkla? Ya üniversitenin rektörü bilime düşman olur mu? Bilim adamına düşman olur mu? Düşünün rektör bilime düşman, bilim insanına düşman.''

Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’den istifa eden bir hocan veda mesajını okuyan KILIÇDAROĞLU, mesajı okuduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere seslenerek, ‘’O çocuklara sesleniyorum, güzel günler göreceğiz çocuklar.’’ dedi.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER