MÜYESSER YILDIZ VE İSMAİL DÜKEL'E HAPİS CEZASI...

MÜYESSER YILDIZ VE İSMAİL DÜKEL'E HAPİS CEZASI...

Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel hakkında ‘devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin ve ifşa’ iddiasıyla yargılandıkları davada mahkumiyet kararı çıktı. Mahkeme; astsubay Erdal Baran’a yasak bilgileri temin ederek açıklama suçundan 7,5 yıl hapis cezası verdi. Gazeteci Yıldız’a toplam 3 yıl 7 ay 10 gün hapis cezası veren mahkeme, yasak bilgiyi “temin” suçundan beraat ettirdiği gazeteci Dükel’i bu bilgiyi açıklamaktan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Müyesser Yıldız, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘’DEMEK Kİ FETÖ HALA TÜM GÜCÜYLE İKTİDARDA’’

“MİT'in dosyadaki o kağıt parçasından sonra, bu da telefonlarımın çok önceden illegal şekilde dinlendiğinin delili değil midir? Şimdi sormak istiyorum. Telefonlarımı kimler, illegal şekilde dinledi, dinletti? Ve bunları “FETÖ'cüler” başta olmak üzere birilerine servis edenler kimlerdir; amaçları nedir? Şu tablodan sonra, ‘Demek ki, FETÖ hâlâ tüm gücüyle iktidarda’ dersem yanlış mı olur?” diye sordu.

‘’GAZETECİLİK FAALİYETİNDEN DOLAYI YARGILANIYORUZ’’

Yıldız, davada gazetecilik faaliyetinden dolayı yargılandıklarını söyleyerek, “Bu dava, bağımsız gazeteciliği ortadan kaldırıp, halkın bilgi ve fikir sahibi olmasını engelleme davasıdır” dedi.

Yıldız, daha sonra şunları söyledi:

 “Ve dahi bu dava, bizzat Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 gün önce açıkladığı 'İnsan Hakları Eylem Planı'nı her yönüyle boşa çıkaran bir davadır. Biliyorum; birtakım güç ve güçlüler tarafından ‘diken’ sayılıyoruz. Biliyorum; artık adalet tanrıçası Themis'in yerini başka tanrılar aldı” diye konuştu.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER