MSB ACI HABERİ DUYURDU

MSB ACI HABERİ DUYURDU

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatında görevli iki askerimizin şehit olduğunu, iki askerimizin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık yaptığı açıklamada, teröristlerin saldırısına karşılık verildiğini ve 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla, Fırat Kalkanı Harekatı’nda iki askerimizin şehit iki askerimizin de yaralı olduğunu duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde 24 Temmuz 2021 tarihinde bir üs bölgemize intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”


 

7 Terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan bir sonraki açıklamada 7 teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Fırat Kalkanı bölgesinde 2 kahraman silah arkadaşımızı şehit eden teröristlere misliyle karşılık verilmiş, yapılan etkili atışlar sonucu terör mevzileri yerle bir edilmiş ve ilk belirlemelere göre en az 7 teröristin etkisiz hâle getirildiği tespit edilmiştir.

Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Bölgede operasyon ve atışlar devam ediyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2021, 17:14

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER