KILIÇDAROĞLU FEZLEKELER HAKKINDA KONUŞTU

KILIÇDAROĞLU FEZLEKELER HAKKINDA KONUŞTU

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanlığı’na gönderilen fezlekelere ilişkin “Yıllardır söylüyorum. Bir partinin genel başkanı mahkemeye hakim tayin edemez, ben dahil” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da esnaf ve çitfçileri ziyaret etti. Daha sonra da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘’BİR PARTİNİN GENEL BAŞKANI MAHKEMEYE HAKİM TAYİN EDEMEZ’’

Gazetecilerin 33 fezlekenin TBMM’ye gelmesi konusundaki sorularını ise şu ifadelerle cevapladı :

"Bir partinin genel başkanı mahkemeye hakim tayin edemez, ben dahil bütün siyasi partiler için söylüyorum. Siyasi partilerin genel başkanları, mahkemeye hakim tayin edemez. Mahkemeye hakim tayin ediyorsa orada o hakime güven olmaz. Bugüne bakın, günümüze bakın, yargı bağımsızlığı var mı? Yargı bağımsızlığı yok. Erdoğan'ın talimatını savcılar derhal yerine getiriyor mu? Derhal yerine getiriyor. İstediği adamı hapse attırıyor mu? İstediği adamı hapse attırıyor. Şu konuşma üslubuna bakın, 'Meclis'e gelecek eller kalkacak, inecek.' Ya 'Eller kalkacak, inecek.' dediğin adamlar bu milletin seçtiği milletvekilleri. Bu milletvekillerinin bir iradesi yok mu? Bu milletvekilleri 'Ya şu dosyaya bir bakalım.' demeyecek mi? Erdoğan diyor ki 'Demeyeceksiniz. El kaldırıp, indireceksiniz.' Ne demek bu? 19 Mayıs hareketlerini yapacaksınız Meclis'te. Bu ülkeye yazıktır, bu millete yazıktır. Böyle bir yönetim tarzı olur mu? Bu yönetim tarzı akıldan uzak bir yönetim tarzıdır, inada dayanan, deve inadına dayanan bir yönetim tarzıdır. Tutturmuş bir inat gidiyor. Allah akıl, fikir versin. Başka bir şey demiyorum."

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER