İMAMOĞLU SORUŞTURMA HAKKINDA KONUŞTU:TEK DERTLERİ İMAMOĞLU...

İMAMOĞLU SORUŞTURMA HAKKINDA KONUŞTU:TEK DERTLERİ İMAMOĞLU...

İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU, kültürel amaçlı kullanmak üzere satın aldıkları Bulgur Palas binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘’TEK DERTLERİ İMAMOĞLU İLE MÜCADELE’’

Ekrem İMAMOĞLU, kamuoyunda çok tartışılan soruşturma hakkında şöyle konuştu:

"Şimdi incelemeyi başlatan, bu soruşturma sürecini başlatan, buna imza atan, onay veren akla şunu soruyorum? O zaman, elini arkasına atarak gezen birini gördüğünüzde, hakaret etti diye başvurabilirsiniz. Bu karşılık bulur. Yani bir ne bileyim mezarlıkta, bir anıtın önünde eli arkada....

Ya rahmetli dedem de eli arkada yürümeyi severdi. İşin ergonomi açısından Karadeniz'de rampa bir yerde yürürken insanlar, elini arkaya atarak yürür. Bu hem güç verir hem de denge kurmanızı sağlar. Karadeniz'de o rampaları, o güç yokuşları bu sayede daha kolaylıkla çıkarsınız. Benim de o gün geleneksel tavrımla yaptığım bu yürüyüş biçimi üzerinden böyle bir anlam çıkarabilmek, bu anlamın oraya taşınması ve bu anlam üzerinden soruşturma sürecinin başlatılması sürecinin ortaya konması müthiş yaratıcı. Benim dualarım yetmedi bu insanlara. Ben 'Allah akıl versin' duasını yaklaşık 2,5 senedir yapıyorum. Hala da yapıyorum. Ama yetmedi. Ne olacak şimdi?

İstanbul'da herkes çıksa sokaklara böyle yürüse herkes hakkında suç duyurusunda mı bulunacağız? Ne kadar saçma. Kamu yöneticilerinin akıl tutulması. Bu tarz insanlar milli bir spor, ata sporu geliştirdiler. Tek dertleri Ekrem İmamoğlu ile mücadele. Onların ata sporu Ekrem İmamoğlu ile mücadele."

"YASALARA GÖRE SEÇİLMİŞ BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİM"

İMAMOĞLU, soruşturmanın bir diğer gerekçesi olan HDP’li belediyeyi ziyareti hakkında da şöyle konuştu:

"Ben planlanmış bir Güneydoğu gezisinde o dönem Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve yasalarına göre seçilmiş belediye başkanını ziyaret ettim. Ben orada kayyumla ilgili fikrimi beyan ettim. Milletin iradesine karşı durulan her hususta açıklama yaptım, yapmaya devam ederim. Demokrasiye inanan bir insanım. Ben oraya gittiğimde belediye başkanına Mustafa Kemal Atatürk portresini hediye ettim. 'Bunu en güzel duvarınıza asın' diyorum, o da 'Siz seçin en güzel duvarı asalım' diyor. Buradan da bir sebep oluşturmak acizlik. Bunları yaşadık yaşamaya da devam ediyoruz.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER