İMAMOĞLU BUGÜN MALATYA HALKIYLA BULUŞTU

İMAMOĞLU BUGÜN MALATYA HALKIYLA BULUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İMAMOĞLU, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA’nın davetiyle Malatya’ya bugün ziyaretlerde bulundu. İMAMOĞLU Malatya’nın 3 ilçesi Hekimhan, Arguvan ve Arapgir’de vatandaşlarla buluştu. İlçe gezilerinde İMAMOĞLU’na, AĞBABA ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal ADIGÜZEL, milletvekilleri Ulaş KARASU, Abdurrahman TUTDERE, Gürsel EROL, Polat ŞAROĞLU ile CHP PM üyesi Eren ERDEM ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ eşlik etti.

800 YILLIK CEMEVİNİ ZİYARET ETTİ

Heyet, Arapgir yolu üzerinde bulunan Onar Köyü’nde bulunan ve Türkiye’de bilinen en eski cemevi olan, “Büyükocak Cemevi”ni ziyaret etti. Cemevi çıkışında vatandaşlarla bir araya gelen İMAMOĞLU, tarihi ibadethanenin ihtiyaçları için gereken bütün desteği vereceklerini belirtti.

‘’BU SICAKLIĞINIZ, ASLINDA ÜLKEMİZİN HER KARIŞ TOPRAĞINDAKİ SICAKLIĞI HİSSETTİRİYOR’’

İMAMOĞLU, ilçelerde yaptığı gezilerde şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sıcaklığınız, aslında ülkemizin her karış toprağındaki sıcaklığı hissettiriyor. Türkiye’miz o kadar güzel bir ülke ki, insanları o kadar güzel insanlar ki… Bu milletin arasına dönem dönem bazı nifak tohumlarını sokmak isteyenler, bazı zorluklar çıkartmak isteyenler, insanları birbirinden ayrıştıranlar, ötekileştirenler şu güzel nimetin farkında değiller ya; ben vallahi onlara acıyorum. Allah, onlara akıl versin. Ben; bu toplumun, bu milletin kendi değerlerine, topraklarına, insanına, yurduna, vatanına, bayrağına, Mustafa Kemal Atatürk’üne olan o güzel düşkünlüğüne hayranım.”

“İSTANBUL, TÜRKİYE DEMEK”

“İstanbul, Türkiye’nin her yerinden insanların geldiği ve oluşturduğu, dünyanın en güzel kenti. Ama sorumlulukları var. İstanbul güzel şeyler üretirse, Türkiye de üretiyor. İstanbul’da işler yoluna giriyorsa, Türkiye’de de işler yoluna giriyor. Onun için bizim sorumluluğumuz çok büyük. İstanbul’da çok büyük işlere imza atıyoruz. Çok çalışıyoruz ekip arkadaşlarımla. 14 belediye başkanı arkadaşımla, İstanbul’un her noktasında, çok güzel işler yapıyoruz. Şu anda burada bulunan Malatyalı hemşehrilerimizin, dostlarımızın İstanbul’daki seçime çok büyük emek verdiklerini biliyorum. Sizlerle beraber bu seçimi kazandık. Onun için, sadece 16 milyon İstanbulluya değil, bütün milyonlara diyorum ki; umuyorum bu güzel insanlara mahcup olmam. Allah, beni size mahcup etmesin. Gençlerin hiç bitmeyen, tükenmeyen enerjisi gibi enerjimiz olacak. Çünkü, enerjimizin kaynağı sizlersiniz’’.

“BAHANEMİZ OLMADAN, ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“O kadar çok işimiz var ki. İşimizi yaparken, bir de arkamızdan tutup, yapmamamız için çekenler de var. Ama bilmiyorlar ki, o bir avuç insan bizi böyle arkaya çekiyor ya; bizi milyonlarca insan ileriye çekiyor, ileriye çekiyor. Hala bunu anlayamadılar. Yani bizi yıldıramazlar. Bahanemiz olmadan, çok çalışacağız. İstanbul’da çok güzel işlere imza atacağız. Bu güzel imzamızı, Anadolu’nun da her yerine yaygınlaştırma konusunda güzel iş birlikleri yapacağız. Türkiye’mizin önü açık. Milletimizin önü açık. Asla umudunuzu kaybetmeyin. En zor koşullarda bile, en üst seviyede dayanışma gösterin. Çok güzel günler bizleri bekliyor. İstanbul’da olduğu gibi, bütün Türkiye’de de her şey çok güzel olacak”.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER