İBB’DEN İSTANBULLU'YA YÖNELİK İKİ YARDIM KAMPANYASI

İBB’DEN İSTANBULLU'YA YÖNELİK İKİ YARDIM KAMPANYASI

İBB, İstanbullular’a yönelik iki yeni sosyal projeye imza attı. Konuyla ilgili konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Hiç kimse ekonomik zorluklar karşısında kendini çaresiz hissetmesin istiyoruz” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbullular için iki yardım kampanyası başlattı. Destek Avans ve Sen Oku adıyla başlatılan bu kampanyalarla eğitimde, ulaşımda ve daha pek çok konuda ihtiyaç sahiplerine destek sağlanacak.

İSTANBULKART SAHİPLERİNE FAİZSİZ VE MASRAFSIZ AVANS DESTEĞİ 

İBB'nin DenizBank iş birliği ile gerçekleştirdiği Destek Avans projesinde İstanbulkart kullanıcılarına aylık 100 TL geri ödemeli 600 ya da 1200 TL faizsiz ve masrafsız avans imkanı verilecek. Kişiselleştirilmiş  İstanbulkart kullanan vatandaşların yararlanabileceği kampanyadan, 12 aya kadar vade ile 1200 TL’ye varan miktarda nakit destek alınabiliyor. Denizbank ile ortak yürütülen bu projeden yararlanabilmek için bankanın müşterisi olmak gerekmiyor. İstanbulkart’a yatacak olan destek avansı vatandaşlar, ulaşım başta olmak üzere kafe, restoran, online alışveriş, market, halk bakkallar, akaryakıt ve İstanbulkart’ın  geçtiği pek çok noktada kullanabilecekler.  

İSTANBULLU ÖĞRENCİLERE MADDİ YARDIM SAĞLANACAK 

İBB, Sen Oku adıyla başlattığı diğer yardım projesinde ise İstanbullu çocukların eğitimlerini sürdürmesini hedefliyor. Şehit çocukları, yetim, öksüz ve engelli öğrencilerin eğitimi için başlatılan bu proje ile bir yıl içerisinde tek seferlik olarak 300 TL maddi katkı sağlanacak. Projeden faydalanmak için İstanbul’da ikamet etme, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı, öğrencinin normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam etmesi, devlet okulu veya vakıf/özel okullarda yüzde 100 burslu okuyor olması koşulları aranacak. Pandemi nedeniyle başvuruların online olarak kabul edileceği eğitim desteği projesine, vatandaşlar 19 Eylül 2021 tarihine kadar https://senokudiye.ibb.istanbul/ adresinden başvuru yapabilirler.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 19:02

Halkın Güncesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER