İBB ÖĞRENCİLERE 40.000 TABLET DAĞITACAK

İBB ÖĞRENCİLERE 40.000 TABLET DAĞITACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), pandemi döneminde özellikle dar gelirli ailelerin büyük sıkıntı yaşadığı eğitime erişimde yeni bir adım attı. Buna göre İBB 40 bin adet tablet dağıtacak. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Birimi'nde dağıtım başlamadan önce konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,

“Çocuklarımız, EBA sistemi ile eğitim alıyorlar. Bu konuda imkanı olan var, olmayan var. Türkiye'nin her noktasında internet erişimine ulaşmak ne yazık ki mümkün olmadığını görüyoruz. İstanbul, büyük bir metropol. Elbette Türkiye'nin birçok yeri, kırsalı da mağdur. Metropollerin mağduriyet konusunda daha şanslı olabileceği düşünülebilir.

Ne yazık ki hem yoksulluk verileri hem de İstanbulumuzun özellikle belli mahallelerindeki insanların yaşadığı travmalar, işsizlik, yoksulluk aynı zamanda çocuklarımıza, gençlerimize yansıyan sonuçlara ne yazık ki sebep oldu” diye konuştu.

“1700 AİLEYE 2 TABLET VERİLECEK”

İmamoğlu, dağıtımların direkt ailelere, Sosyal Hizmetler birimi ekiplerince gerçekleştirileceğini anlattı. İmamoğlu, “Evlerine gidilecek ya da belli noktalara, tespit edilen aileler davet edilerek kandillerine emanet edilecek. Sosyal incelemesi net olarak yapılmış, tespit edilmiş ailelere gönderilecek” diye konuştu. Eğitim gören çocuk sayısı 3'e kadar olan ailelere 1, fazla olan ailelere ise 2 tablet dağıtılacağını söyleyen İmamoğlu, “Bu nedenle 1700 aileye, 2 tablet verilecek” dedi.

DAĞITIM NİSAN'A KADAR TAMAMLANACAK

Dağıtımların Nisan başı itibariyle bitirilmesinin planlandığını belirten İmamoğlu, hayırsever vatandaşlardan bu kapsamda gelecek katkılara da kapıların açık olduğunu aktardı.

Toplantıda İmamoğlu’na İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol Özgüner'in eşlik etti.

Toplantının canlı yayın paylaşımı için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 18:07

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER