İBB Haliç’te Kürek Yarışı Düzenledi

İBB iştiraki Spor İstanbul Unkapanı Köprüsü’nden Miniatürk’e kadar olan 4,5 kilometrelik parkurda Haliç Kürek Yarışları düzenledi. Büyük Erkekler kategorisinde şampiyon olan Fenerbahçe B takımına kupasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu verdi. İmamoğlu “Çok yakın bir gelecekte olimpiyatların yapıldığı bir İstanbul’da, kürek yarışlarının da Haliç’te yapılmasını hayal ve umut ediyorum” dedi.

İBB Haliç’te Kürek Yarışı Düzenledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul'un düzenlediği Haliç Kürek Yarışları kente renkli anlar yaşattı. Farklı takımlarla yarışan 475 sporcu, İstanbul manzarası eşliğinde, Unkapanı Köprüsü’nden Miniatürk önlerine kadar olan 4,5 kilometrelik mesafede mücadele verdi. Büyükler, masterlar ve U-19 kategorilerinde yarışan takımlardan ilk 3’e girenler, madalya ve kupayla ödüllendirildi. Büyük Erkekler kategorisinde birinciliği elde eden Fenerbahçe B takımına ödülünü Ekrem İmamoğlu verdi. 

"HALİÇ’TEN BEKLENTİMİZ ÇOK FAZLA"

Madalya ve kupa töreninden sonra konuşma yapan İmamoğlu, “Haliç, tam da kürek sporuna uygun. Uzun bir süredir ara verilmişti. Bundan sonra çok hızlı bir şeklide güçlendireceğiz hem federasyonumuzla hem sporun diğer bileşen kurumlarıyla. Burada tarihi kulüplerin sporcularıyla, yöneticileriyle etkin bir hale getireceğiz. Haliç’ten beklentimiz çok fazla. Haliç Tersanesi’nde çok değerli müzeler yapıyoruz. Bir de buradan, kürek başta olmak üzere, birtakım sporları etkin hale getirdik mi; gerçekten Haliç’in dünyaya hak ettiği biçimde anlatılacağı bir dönemi hep beraber başlatmış olacağız. Dilerim ki, çok yakın bir gelecekte olimpiyatların yapıldığı bir İstanbul’da, kürek yarışlarının da Haliç’te yapılmasını hayal ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2021, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER