İBB'DEN HALK BAKKAL ATILIMI

İBB'DEN HALK BAKKAL ATILIMI

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İMAMOĞLU, '’Halk Bakkal’' projesini başlattıklarını duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan İMAMOĞLU, “Sevgili bakkallarımız, size destek olmak ve dayanışmayı güçlendirmek için Halk Bakkal projesini başlatıyoruz. Artık 200 bine yakın Sosyal Destek İstanbulkart kullanıcısı bakkallardan da alışveriş yapabilecek” ifadeleriyle projeyi duyurdu.

Halk Bakkal’ın web sitesinde ise şu açıklama yer aldı:

“Covid-19 salgınının sağlık, sosyal ve ekonomik alanda etkileri derin oldu. Siz bakkallarımız da bunu yakından yaşıyorsunuz, farkındayız zor günlerden geçiyorsunuz. Bakkalların varlığını sürdürebilmesinin sadece ekonomik değil, aynı zamanda sosyal dayanışmamız için de çok önemli olduğunu biliyoruz. Hemen her bakkalda tutulan veresiye defterleri ile yoksul hanelerimizin kimsesiz kalmadığını biliyoruz.

İyi ki varsınız! İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşın yanında olan siz bakkallarımızın yanında olmak da bizim önceliğimiz. Bu kapsamda hem sizi destekleyecek hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak olan Halk Bakkal projesini hayata geçiriyoruz. Bu sayede önceleri sadece zincir marketlere kullanılabilen Sosyal Kartlar artık siz bakkallarımızda da geçerli olacak. Halk Bakkal sistemine dahil olmak için lütfen BAŞVURU FORMU butonuna tıklayarak kaydınızı yaptırın. Daha sağlıklı, güzel ve kazançlı günlerde görüşmek dileğiyle…’’

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 19:44

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER