İBB'DEN 6.KEZ REDDEDİLEN TEKLİFLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İBB'DEN  6.KEZ REDDEDİLEN TEKLİFLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İBB’nin, şoför esnafının sorunlarının çözümüne yönelik olarak defalarca gündeme getirdiği 750 minibüs ile 250 dolmuşun taksiye dönüşümünü içeren teklif, UKOME tarafından yine reddedildi. İBB yöneticileri, dönüşümün hukuki bir sorununun bulunmadığına dikkat çekerek teklifin tartışılmasının oyalamadan ibaret olduğunu söyledi.

Şubat 2020’de UKOME’nin yapısı, çoğunluğu hükümete verecek şekilde değiştirildi. Taksi projesi bu nedenle UKOME’den geçemiyor, her toplantıda konu alt komisyona yeniden tartışılmak üzere yollanıyor.

UKOME’nin hükümet kanadı temsilcileri, teklifin 6.000 taksi projesinden ayrılarak getirilmesi durumunda olumlu oy kullanacaklarını belirtmelerine rağmen, sonrasında defalarca hayır oyu verdi.

TAKSİ PROJESİ NEYİ İÇERİYOR?

İmamoğlu, İstanbul’daki taksi standartlarını uluslararası seviyelere yükseltmek için 6 bin yani taksi projesini açıklamıştı. Projeye göre İBB, plaka kiralama yoluyla kente 6 bin yeni taksi kazandıracak. Yeni taksilerde İstanbulkart, kredi kartı, online ödeme ve QR ödeme yöntemleri kullanılabilecek. Taksi şoförlüğü standartları belirlenecek ve kapsamlı bir sınav süreci yapılacak.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER