İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NA PARA CEZASI

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NA PARA CEZASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İMAMOĞLU hakkında, eski Ordu Valisi Seddar YAVUZ'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın yedinci duruşmasında karar verildi. Duruşmada İmamoğlu, 7 bin 80 TL para cezasına çarptırıldı.

‘’HEPSİ GEÇER, ADALET VE HUKUK ER GEÇ ÜSTÜN GELİR’’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, karara ilişkin ilk açıklamasını sosyal medya üzerinden yaptı. İMAMOĞLU, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Tanıklarımız dinlenmedi, sunduğumuz bilirkişi raporları dikkate alınmadı, hukuk ilkeleri ve içtihatlar hiçe sayıldı. Bağımsız yargının nasıl büyük bir ihtiyaç olduğu gerçeğini sanık olarak görüp yaşamak sırası bugün bendeydi… Hepsi geçer, adalet ve hukuk er geç üstün gelir" dedi.

‘’İKİ KEZ HEZİMETE UĞRAMANIN İNTİKAMIDIR’’

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit TORUN konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda:
‘’Hepimiz biliyoruz ki bu yargılama iki kez hezimete uğramanın intikamıdır! Yargılanan Ekrem İmamoğlu değil, onun nezdinde 16 milyon İstanbullu ve halkın hür iradesidir...’’

‘’MİLLİ İRADEYE DARBE…’’

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz BAKIR da konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘’Elinizdeki kantar günü gelir sizi de tartar. Milletin göreve getirdiği iradeye darbe niteliğinde olan yargı kararlarınızı kabul etmiyoruz. Yargıyı tahakkümünüz altına alarak tesis ettiğiniz kararlar millet iradesine darbedir. Saray köşelerinde alınan kararlar millet adına verilen kararlar değildir ve hiçbir vicdanda yeri yoktur. Kollarımızı sıvar, ceketimizi çıkarır, milletin olanı millet adına koruruz. Ekrem İMAMOĞLU Başkanımız yalnız değildir.’’

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER