HDP İZMİR İL BAŞKANLIĞI'NA SİLAHLI SALDIRI: 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

HDP İZMİR İL BAŞKANLIĞI'NA SİLAHLI SALDIRI: 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

HDP İzmir İl Başkanlığı binasına O.G  tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi gözaltına alındı. HDP'den yapılan açıklamada, Deniz POYRAZ isimli parti çalışanının hayatını kaybettiği belirtildi.

HDP'DEN AÇIKLAMA

HDP tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''Aylardır partimizin iktidar partisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilmesi, provokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarımızın önüne yönlendirilmesi sonucu bu sabah saat 10:30 sıralarında İzmir İl binamıza silahlı saldırı gerçekleştirildi. 35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırgan, içeride parti çalışanımız Deniz Poyraz’ın da bulunduğu sırada il binamızı bastı. Çevreye ateş açan ve binayı ateşe veren saldırgana uzun süre müdahale edilmedi. Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi. Saldırının duyulması üzerine kitlemiz Konak İlçe binamız önünde toplanmaya başlandı. Dün Sincan’da görülen Kobani Kumpas Davasında yapılan provokasyon provası sonucu bugün bu saldırının gerçekleştirilmesinin amacı ve mesajı bellidir. Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri; partimizi, il örgütlerimizi hedef gösteren iktidardır, provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır''.

VALİLİK AÇIKLADI: SALDIRGAN ESKİ BİR SAĞLIK ÇALIŞANI

İzmir Valiliği, konuyla ilgili açıklamada HDP İzmir il binasına girerek parti üyesi Deniz Poyraz’ı öldüren kişinin eski bir sağlık çalışanı olduğunu duyurdu. Valiliğin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“İlimizde bugün saat 11.05 sularında 32 işyerinin bulunduğu bir iş hanının 2. katındaki HDP il binasına, sağlık çalışanı iken istifaen ayrılmış olan O. G. isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür" .

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 21:20

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER