HAVALAR DAHA DA BUNALTACAK:SICAK VE YAĞIŞ BERABER GELİYOR

HAVALAR DAHA DA BUNALTACAK:SICAK VE  YAĞIŞ BERABER GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahminlere göre sıcaklıklar hafta boyunca düşmeyecek. Hafta ortasında İstanbul'u da etkileyecek olan sağanaklarla beraber sıcak hava bunaltıcı bir hal alacak.

Meteoroloji yeni haftaya dair hava durumu tahminlerini yayınladı. Tahminlere göre hafta ortasında İstanbul dahil olmak üzere yurdun kuzey kesimlerini etkileyecek olan sağanak yağışlar hava sıcaklıklarını düşürmeyecek. Sıcak ve yağış yurdu birlikte etkileyecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Van'ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2021, 17:13

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER