HALK EKMEK BÜFELERİNE MÜDAHALE İSYAN ETTİRDİ

HALK EKMEK BÜFELERİNE MÜDAHALE İSYAN ETTİRDİ

İstanbul'da AKP'li belediyelerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Halk Ekmek büfelerine yönelik müdahaleleri devam ediyor. Üsküdar'ın ardından bugün de Ümraniye'de halk ekmek büfesinin kurulması engellendi.

İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama, duruma tepki göstererek, "Bizim tek derdimiz halkın ekmek davası" diye konuştu.

İYİ PARTİLİ ÖZKAN, YURTTAŞIN İSYANINI PAYLAŞTI

Bir yurttaşın duruma tepki gösterdiği videoyu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim ÖZKAN sosyal medya hesabından paylaştı. Söz konusu videoda yurttaş şu ifadelerle tepkisini dile getirdi:

‘’CANIMIZDAN BEZDİK’’

"Biz de sıcak ekmek yemek istiyoruz. O zaman halk ekmek gibi 1 TL yapın ekmek fiyatlarını, bu halk ekmek büfelerine gerek kalmasın. Herkes gitsin büfeden alsın. Yeter artık, insanları canından bezdirdiniz. İnsanları canından ettiniz, evinden ettiniz, yurdundan ettiniz. Ben Kirazlıtepe sakiniyim, Kirazlıtepe'de evlerimizden ettiniz.’’

‘’Çekin elinizi yakamızdan. Bir ekmek büfesidir, bırakın insanlar ekmeğini yesin, ucuz ekmek alsın. Kuyruklarda bekliyoruz saatlerce, siz de gidip o kuyruğa bir girsenize. Yöneticiler, engel olmak isteyenler bir de siz girin şu kuyruklara. Artık bıktık. Canımızdan bezdik. Konuşuyorum, çünkü ben mağdurum. Çünkü benim evimi yıktılar, evimi darmadağın ettiler. Şimdi de ekmeğimi alıyorlar elimden."

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER