FAİK ÖZTRAK'TAN SEDAT PEKER'İN İDDİALARI HAKKINDA AÇIKLAMA

FAİK ÖZTRAK'TAN SEDAT PEKER'İN İDDİALARI HAKKINDA AÇIKLAMA

CHP Sözcüsü Faik ÖZTRAK, partisinin MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Organize suç örgütü lideri Sedat PEKER'in iddialarına da değinen ÖZTARK, PEKER’in açıklamalarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

‘’MİLLETİN HABER ALMA ÖZGÜRLÜĞÜNE DARBE YAPMAK ERDOĞAN’A PAHALIYA MAL OLUYOR’’

‘’Devlet krizi, her gün derinleşiyor. ERDOĞAN şahsım hükümetini açıkça destekleyen, Erdoğan’a karşı çıkanları alenen tehdit eden, hükümetin polis koruması verdiği, bir organize suç örgütü elebaşı, bir aydır tefrika halinde, bir takım kirli ilişkilerini ifşa ediyor.

Millete hesap vermekten kaçan, bağımsız medyayı yok eden ERDOĞAN şahsım hükümeti, sonunda gerçeği arayan milleti, bir suç örgütü elebaşının tefrikalarıyla baş başa bırakma noktasına geldi.

Milletin haber alma özgürlüğüne darbe yapmak ERDOĞAN’a pahalıya mal oluyor. Dün bu suç örgütü elebaşı kendini ihbar etti. Suriye’ye giden silahların, Bayır-Bucak Türkmenlerine gönderilmediğini, El Nusra’ya gittiğini itiraf etti.

Daha önce de bir MHP milletvekili, Tuğrul TÜRKEŞ, “Vallahi de billahi de O silahlar Türkmenlere gitmiyordu” demişti. Bizim Suriye’ye silah gönderme meselesini bir suç örgütü elebaşının ağzından dinlemeye ihtiyacımız yoktu.

Bu, ülkemizde çok iyi bilinen bir husustur. Çok da mağdur yaratmıştır. Bunlardan biri de, değerli arkadaşımız Enis BERBEROĞLU’dur. Arkadaşımız haksız, hukuksuz bir şekilde MİT TIR’ları davasıyla ilişkilendirilerek hapse atıldı.

Sayın Genel Başkanımız buna ve ülkedeki tüm haksızlıklara, hukuksuzluklara, adaletsizliklere karşı Ankara’dan İstanbul’a kadar yürüdü. Enis BERBEROĞLU mahkemede aklandı. Yeniden milletvekili seçildi. Meclis’e girdi. Ama yönetim bu konudan o kadar rahatsızdı ki, BERBEROĞLU’nun milletvekilliğini düşürmek için, olmadık yargı kumpasları kurdurdu.

‘’MİLLETİ SUÇ ÖRGÜTÜ ELEBAŞININ AÇIKLAMALARINA MAHKUM ETMEYİN’’

Meclis Başkanı, milletvekilinin hukukuna sahip çıkmadı. ERDOĞAN’ın vesayeti altındaki mahkemeler Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına direndi. Ama sonunda hak yerini buldu, arkadaşımız Meclis’e döndü. Biz buradan bir kere daha çağrıda bulunuyoruz: milleti suç örgütü elebaşının açıklamalarına mahkum etmeyin. Enis BERBEROĞLU davasıyla ilgili gizlilik kararını derhal kaldırın. Kaldırın da bu millet gerçekleri görsün.

ERDOĞAN şahsım hükümetinin bir zamanlar beraber yol yürüdüğü, bu suç örgütü elebaşı, “Beni bu silah kaçakçılığı işinde de kullandılar” diyor. “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” diyen, bir dönem ERDOĞAN’a danışmanlık da yapan, devletin resmi güvenlik toplantılarına katılan, bir general emeklisinin başında olduğu SADAT şirketinin, bu işlerde aracı olduğunu iddia ediyor.

Tabii sorumlulara; “Mehdiye ortam hazırlamak için mi Suriye’de bulundunuz?” diye, soracak bir savcı yok… Firma da gönül rahatlığıyla iddiaları reddediyor.’’

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER