ERDOĞAN YENİ KISITLAMALARI AÇIKLADI

ERDOĞAN YENİ KISITLAMALARI AÇIKLADI

Beştepe’de yapılan ve 3.5 saat süren Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN yeni pandemi kısıtlamalarını açıkladı.

"Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır" diyen ERDOĞAN, kafe ve lokantalarla ilgili olarak,

''Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uyu şekilde çalışabilecek. Sokağa çıkma günlerindeki paket servis hizmeti mevcut haliyle devam edecek. Ramazan ayında hep birlikte biraz fedakarlık yapacağız. Bu mubarek ay boyunca hafta sonları ülke genelinde sınırlama uygulayacağız. Ramazan ayı boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisiyle sınırlandıracak. Ramazan ayında toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştiremeyecek. Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe işletmelerine bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve Mayıs ayında normalleşme, ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta kapsamında prim uygulamasını üstlenecek ve bunlara 1500 lira nakdi yardım yapılacaktır'' açıklamasını yaptı.

Ardından Ramazan ayı boyunca işletmelerin tamamının paket servisi yapacağını; toplu iftar ve sahur gibi faaliyetler gerçekleştirilmeyeceğini ifade eden ERDOĞAN, yine Ramazan ayı boyunca ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 21:17

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER