ENGİN ÖZKOÇ'TAN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

ENGİN ÖZKOÇ'TAN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

CHP Grup Başkanvekili Engin ÖZKOÇ, TBMM'de bugün düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘’SEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI YAPARKEN…’’

Organize suç örgütü lideri Sedat PEKER’in gündemi sarsan iddialarının merkezindeki isimlerden olan Süleyman SOYLU hakkında konuşan ÖZKOÇ şu ifadelere yer verdi:

“Süleyman Soylu mafyayla ilişki kurdu mu? Kurdu. Sedat Peker işte onları tek tek anlatıyor. Peki Sedat Peker’i önce yalanlayıp da, sonra da ‘bana komplo kurdular' deyip de çark etti mi? Çark etti”

“Sen İçişleri Bakanlığı yaparken Türkiye’de uyuşturucu aldı başını gidiyor, çocuklara kadar indi. Sen İçişleri Bakanlığı yaparken fuhuş aldı başını gidiyor. Sen İçişleri Bakanlığı yaparken terör örgütünün unsurları Türkiye’den elini kolunu sallayarak çıkıp, gidiyorlar. Sen İçişleri Bakanlığı yaparken insanlar Türkiye’de öldürülüyor, katlediliyor; sanıkları, bunu yapanlar uçaklara binip de Türkiye’yi terk edip gidiyorlar”.

“ERDOĞAN İSTEDİĞİ İÇİN…’’

“Bunların hepsinin başında sadece bir tek kişi vardır. Recep Tayyip Erdoğan istediği için, damat göreve getirilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan istediği için, Soylu tüm bu kirli ilişkiler içerisinde hala makamında oturabilmektedir. Recep Tayyip Erdoğan istediği için, Türkiye Büyük Millet Meclisi değil, PKK’nın çocuk katili Abdullah Öcalan’la ilişkiye girilmiştir, masaya oturulmuştur. Recep Tayyip Erdoğan istedi diye FETÖ’yle yola çıkılmıştır, Ergenekon-Balyoz davaları getirilmiştir, savcıların arkasında durulmuştur”.

“BÜTÜN BUNLARIN BAŞINDAKİ KİŞİ ERDOĞAN”

“Bütün bunların başındaki kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ilişkileri, bu sıkıntıları yaşıyor olmamızın temel nedeni, işte tam da budur. O yüzden Türkiye Cumhuriyeti 100 yıllık demokrasi geleneğini tekrar hayata geçirerek, Türkiye’nin saygınlığı için, dış ülkelerdeki itibarının tekrar kazanılması için, diplomasideki varoluş için, Türk insanının yoksulluktan uyuşturucu-fuhuş sarmalından çıkarak kendi alnının teriyle, emeğinin karşılığını alabilmesi için, gençlerimizin geleceği için derhal bu cumhurbaşkanlığı sisteminin yok olması gerekiyor. Gidebilmesi için tek bir çare var: Sandık”.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER