EKÜDER ''UCUZ EKMEK'' SEBEBİYLE İBB'Yİ ŞİKAYET ETTİ

EKÜDER ''UCUZ EKMEK'' SEBEBİYLE İBB'Yİ ŞİKAYET ETTİ

İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği (EKÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zeki Sarıhan ekmeğin siyasete karıştırıldığını öne sürerek İBB'yi şikayet ettiklerini açıkladı.

Özellikle son dönemde sürekli gelen zamlar sonucu ekmek fiyatları İstanbul'da 2 lirayı gördü. Bunun yanında İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği (EKÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zeki Sarıhan, 4 Şubat 2021 tarihinde İstanbul Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü'ne dilekçe vererek İBB'ye bağlı İstanbul Halk Ekmek (İHE) Anonim Şirketi'nin yaptığı faaliyetler ile ‘’ekmeği siyasete alet ettiğini’’ öne sürerek şikayetçi olduklarını açıkladı.

Halk Ekmek'in kamu imkanlarını kullanarak sokak ve caddelere yerleştirdiği büfelerde ekmek satmasının fırınlara karşı haksız rekabet ve adaletsizlik olduğu savunuldu.

EKÜDER’in verdiği dilekçede, "İstanbul'a yakışmayan görüntüler oluşturan hijyen kurallarına aykırı ekmek satışı yapan büfelerin" kaldırılması istenerek "650 büfenin kaldırılması sonucu; ekmek, 9 bin zincir market ve 150 bin civarındaki bakkal, market ve benzer yerler aracılığı ile satışa sunulmalıdır" önerisi getirildi. Aynı dilekçede "İhtiyaç sahiplerine şova yönelik ücretsiz ekmek dağıtımına son verilmesi" de istendi.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER