DİYANET'TEN ATATÜRK'SÜZ 29 EKİM MESAJI

DİYANET'TEN ATATÜRK'SÜZ 29 EKİM MESAJI

Diyanet İşleri Başkanlığı, 29 Ekim’in yıl dönümünde yayınladığı Cuma hutbesinde yine Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı bugün, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 81 ildeki camilerde okutulmak üzere hazırlanan Cuma hutbesinde Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk anılmadı.

Cumhuriyet'in kuruluşunun kutlandığı bugünde Diyanet'in hutbesinin konusu Cumhuriyet değil, "yaşlılara saygı ve sevgi" oldu.

"Yaşlılarımıza Vefa, Rahmet ve Magˆfiret Vesilemizdir" konulu cuma hutbesinde büyükleri, anne ve babaları yalnız bırakmayıp ihtiyaçlarını karşılamanın önemine dikkat çekildi.

Hutbenin son bölümünde ise konuya değinildi. Ancak Cumhuriyet'in ilanının 98. yıl dönümü olduğu hatırlatılarak başlanan ilgili bölümde Atatürk'e yer verilmedi.

Hutbeki bölüm şu şekilde yer aldı:

"Bugün Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümü. Bu vesileyle şanlı Kurtuluş Mücadelemizde canlarıyla, kanlarıyla bu toprakları savunan ve vatanımızı bize emanet eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve devlet büyüklerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Yüce Rabbimiz kıyamete kadar bu mukaddes vatanda birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eylesin."


 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 16:01

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER