DEVLET HASTANELERİNDEKİ BELTUR KANTİNLERİ KAPATILIYOR...

DEVLET HASTANELERİNDEKİ BELTUR KANTİNLERİ KAPATILIYOR...

İstanbul’da kamuya bağlı birçok hastanede kantin krizi yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki BELTUR’un pandemi döneminde aralıksız hizmet verdiği hastane şubelerinin sözleşmeleri yenilenmedi. Mevcut noktalardaki sözleşmelerin uzatılması için sözlü ve yazılı olarak iletilen talepler yanıtsız kaldı. BELTUR, kamu yararı nedeniyle sözlü mutabakat sağlanan noktalardaki faaliyetlerini bir süre daha sürdürürken mukaveledeki cezai hükümler nedeniyle 55 hastanenin 42’sindeki kantinlerini tahliye etti…

İBB konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

‘’-BELTUR, 2020 Mart ayı itibariyle pandeminin tüm maddi manevi yükümlülüklerini üstlenerek, kamu yararını ve sağlığını gözeterek, salgın döneminde de kesintisiz hizmet verilmesi yönünde karar aldı.

-Hastane şubelerini 7/24 açık tuttu. Ancak bu dönemde süresi tamamlanan noktaları, mukaveledeki cezai hükümler nedeniyle tahliye etti. BELTUR, 55 hastanede sürdürdüğü hizmetlerine 42 hastanede son verdi.

-Yılda ortalama 15 milyon hastaya, hasta yakınına, refakatçiye, sağlık personeline hizmet veren BELTUR noktaları kapandıktan sonra yerlerine ikame bir Kantin-Otomat hizmeti tesis edilmedi. Sözleşme yenilenmemesi nedeniyle Tuzla Devlet, Kartal Koşuyolu Devlet ve Beylikdüzü Devlet hastanelerindeki BELTUR noktaları Temmuz 2021’de kapatılacak.

-Aralık 2021’de Siyami Ersek Hastanesi’ndeki faaliyetlere son verilecek. 15 Temmuz 2022’de de hizmet verilen tüm noktalar kapatılmış olacak. ‘’

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 22:48

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER