CHP’Lİ BAŞKAN BAKIR, “DEPREM BÜTÇESİ İLE BİR BARDAK SU BİLE ALAMIYORUZ”

CHP’Lİ BAŞKAN BAKIR, “DEPREM BÜTÇESİ İLE BİR BARDAK SU BİLE ALAMIYORUZ”

Katıldığı canlı yayında Başakşehir Belediyesi’nin depreme yönelik olan yatırımlarından bahseden CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, “Depreme ayrılan bütçe bakımından da kişi başına bir bardak su alamıyorsunuz. Öyle de bir durum var” dedi

Sosyal medya üzerinden katıldığı canlı yayında Başakşehir’e ilişkin bilgiler paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz Bakır, Başakşehir Belediyesi'nin depreme karşı yürüttüğü çalışmaları eleştirdi. Belediyenin konuya yeterli bütçe ayırmadığını belirten Bakır, bölgede yürütülen gölet projesinde yapılan ruhsatlarının iptaliyle ilgili de konuştu.

“DEPREM ÇANTASI DAĞITIYORUZ”

Başakşehir Belediyesinin depreme karşı yeterli önlem almadığını ima eden Başkan Bakır, “Depremle alakalı, Başakşehir Belediyemiz son derece yerinde çalışmalar yapıyor(!). Deprem çantası dağıtıyoruz burada. Başka hiçbir çalışmamız yok. Depreme ayrılan bütçe bakımından da kişi başına bir bardak su alamıyorsunuz. Öyle de bir durum var. Dolayısıyla son derece hazırız (!) biz Başakşehir olarak depreme. O kadar hazırız ki ayırabileceğimiz limit bir bardak su ile sınırlı. O da o günün şartlarında sağlanabilirse. Bu devlet adamlığından da yöneticilik aklından da uzaklaşmak demek oluyor. Bu kadar önemli meselelere, bu kadar önemli sorunlara bilinçli bir şekilde hassasiyetle yaklaşmak gerekirken, ortak konsensüs ile tüm yurttaşları ilgilendiren kararları birlikte almak gerekirken, ben yaptım oldu mantığıyla idarecilik sergilemek açıkçası devlet adamlığından da uzaklaşmak anlamına geliyor” dedi.

“KENT ADETA BETON BLOKLARA BOĞULMUŞ DURUMDA”

Bölgenin betonlaştığını belirterek, gölet projesini örnek gösteren Bakır, “Bunun dışında maalesef ki dikey yapılaşma nezdinde yapılan imar planları ve imar planlarında yapılan tadilatlarla kent adete beton bloklara boğulmuş durumda. Özellikle yeşil alanların, rekreasyon alanlarının yeterince olmaması, mevcut rekreasyon alanlarının tahrip edilmesi ve oraların da beton yığına haline getirilmesidir ki, gölet örneğini verebiliriz bu konuda. Biliyorsunuz verilen karar nezdinde de gölet projesindeki kararların iptali söz konusu. Bu çerçevede hukuk komisyonumuz çalışmalarımızı yürütmekte” ifadelerini kullandı.

“RUHSATLARIN İPTALİ SÖZ KONUSU”

Gölet projesindeki ruhsatların iptal edilmesi yönünde mahkemenin karar verdiğini ifade eden Bakır, “O gölet projesi içerisinde, restoranlar, kafeler oluşturulmak suretiyle, binalar oluşturulmak suretiyle hukuka aykırı şekilde yerler inşa edildi. Şimdi buraların da hukuka aykırı olduğu mahkeme kararıyla tescillendikten sonra, oradaki ruhsatların iptali söz konusu. Bu yönde bir karar verdi mahkeme. Tabi bunun hukuki süreci tamamlanmış değil. Bu karar kesinleşinceye kadar da bunun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Röportaj için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 19:01

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER