CHP'Lİ BAKIR “786 MİLYON LİRALIK BÜTÇE VATANDAŞA HİZMET OLARAK GİTMEDİ” 

CHP'Lİ BAKIR “786 MİLYON LİRALIK BÜTÇE VATANDAŞA HİZMET OLARAK GİTMEDİ” 

Başakşehir Belediyesi temmuz ayı Meclis gündeminde ek bütçe teklifi sundu. Yıl başında 786 milyon liralık bütçesi bulunan Belediye’nin 350 milyon lira ek bütçe teklifi vermesiyle ilgili konuşan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz Bakır, “786 milyonu bütün yıla ilişkin belediye bütçesi olarak öngörmelerine rağmen parayı 6 ayda tükettiklerinin kabulüdür” dedi

Başakşehir Belediye Meclisi temmuz ayı oturumunda ek bütçe teklifini konuştu. 2021 yılı için 786 milyon liralık bütçesi bulunan Belediye’nin 6 ayda 350 milyon lira ek bütçe teklif etmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır açıklamalarda bulundu.  

 “BELEDİYE HİZMETLERİNDEN YARARLANAMAYAN MAHALLELER VAR” 

Açıklamasında, “Ek bütçe talebinin meclis gündeminde görüşüldüğü esnada AKP’li Meclis Üyeleri ve Başakşehir Belediyesi idarecileri ek bütçe borçlanma talebinin millete hizmet olarak sunulacağı noktasında bir söylem geliştirebilirler. Lakin biz geçmişi şaibelerle dolu olan bir siyasal anlayışın bu borçlanma talebini niçin yaptığını da onların söylemlerinden öngörebiliyoruz” diyen Bakır, “Vatandaşa hizmet için ek bütçe talep ediyoruz dediklerinde Şahintepe, Güvercintepe,  Altınşehir, Ziya Gökalp ve Şamlar Mahalleleri’ne inerek hizmet verip verilmediğini vatandaşa sormak lazım. Vatandaş da bizleri teyit edecektir. Belediye hizmetlerinden gerektiği gibi yararlanamayan mahalleler söz konusudur” dedi.  

“786 MİLYON LİRALIK BÜTÇE VATANDAŞA HİZMET OLARAK GİTMEDİ” 

Şu ana kadar 786 milyonluk bütçeyi harcayarak 350 milyon lira ek bütçe talep etmektedirler. Bu bütçeyi 6 aylık zaman dilimi içerisinde tüketmişlerdir. Lakin sene başında 786 milyonluk bütçeyi bütün yıla ilişkin belediye bütçesi olarak öngörmelerine rağmen parayı 6 ayda tükettiklerinin kabulüdür. Dolayısıyla 786 milyonluk bütçe vatandaşa hizmet olarak gitmemiştir. 350 milyonluk ek bütçenin de vatandaşa hizmet olarak sunulacağını söylemek ya da bunu kabul etmek açıkçası insanın aklıyla alay etmekle eşdeğer niteliktedir.  

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER