CHP'Lİ BAKIR, "MİLYONLARCA MEMUR CHP İKTİDARINI BEKLİYOR"

CHP'Lİ BAKIR, "MİLYONLARCA MEMUR CHP İKTİDARINI BEKLİYOR"

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır, memurlara verilmeyen 3600 ek gösterge hakkı için basın açıklaması gerçekleştirdi. Bakır açıklamasında, "Milyonlarca memur 3600 ek gösterge hakkı için,  Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın, 3600 ek gösterge talebini derhâl hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Başakşehir İlçe Başkanlığı, genel merkezin memurlara verilmeyen 3600 ek gösterge hakkına ilişkin yaptığı çağrıya destek verdi. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, "Milyonlarca memur 3600 ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın, 3600 ek gösterge talebini derhâl hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” dedi.  

Açıklamasına, "Bugün ülkenin her yerinde 3600 ek gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız.Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor.Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar, hamamlar, yazlık ,kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor" diyerek başlayan Bakır, şunları söyledi: 

"Seçimlerin Üzerinden 39 Ay Geçmesine Rağmen Hiçbir Düzenleme Yapılmadı"

"Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye devam ediyor. 24 Haziran seçimleri öncesi AKP Genel Başkanı,  'Bir müjdemiz var: Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz' demişti. Peki, ne oldu? AKP’nin seçim beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili genel seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi. Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı.

"İktidar Her Türlü İsrafa ve Şatafata Harcayacak Kaynağı Bulurken Milyonlarca Memurumuz İçin mi Kaynak Bulamıyor"

3600 ek gösterge, çalıştıkça yoksullaşan emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor. Memurlar geçinemiyor,  İktidara bu sorunun çözümü için defalarca yaptığımız çağrılar, hep kulak ardı edildi. AKP Genel Başkanı her defasında 'dünya 5’ten büyüktür' derken, 5’li çeteye bugüne kadar 131 kez vergi indirimi yaptı. Yıllardır 3600 ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımız için soruyoruz; 5’li çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür? İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken, 3600 ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor? Kendi döneminde Londra’daki bir avuç tefeciye 191 milyar dolar faiz ödeyen iktidar, 3600 ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Bu yılın sadece ilk 8 ayında, belli müteahhitlere 20 milyar TL’ye yakın garanti ödemesi yapan iktidar, 3600 ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Biliyoruz ki, ülkemizin kaynakları memurlarımızın 3600 Ek gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli. Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir. 

"İktidarın Yıllardır Yaptığı Umut Tacirliğine Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında Son Vereceğiz"

Bu ülkenin namuslu, dürüst, ahlaklı memurları çalışmaları karşılığında hakkı olanı istiyorken iktidar yine bir sonraki seçimde 3600 ek göstergeyi müjde diye duyuracak. Yıllardır halkın kaynaklarını yandaşlara ve tefecilere dağıtırken, milyonlarca memurun insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor. Son olarak 3600 ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımıza bir söz de Çalışma Bakanlığı tarafından verildi. Bu yıl gerekli çalışmaların yapılacağı ve 3600 ek gösterge konusunun çözüleceği söylendi. Her zaman olduğu gibi yine 3600 ek gösterge hakkı, milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı. Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Her yıl 3600 ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur 3600 ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın, 3600 ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz.” 

Bakır açıklamasının ardından, CHP Başakşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Bahçeşehir Polis Karakolu, Güvercintepe Polis Karakolu, İski Başakşehir Şubesi'nde memurları ziyaret etti.  

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 22:00

Halkın Güncesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER