CHP KADIN KOLLARI TEPKİ ÇEKEN KARAR İÇİN DANIŞTAY'A GİDİYOR

CHP KADIN KOLLARI TEPKİ ÇEKEN KARAR İÇİN DANIŞTAY'A GİDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve 81 İl Kadın Kolları Başkanı, MYK üyeleri ve Kadın Milletvekillerinin düzenlediği basın toplantısına katıldı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka İstanbul Sözleşmesi'nin feshini öngören Cumhurbaşkanlığı Kararı'nın iptali için Danıştay'a dava açtıklarını duyurdu. Duyurunun ardından CHP'nin 81 İl Kadın Kolları Başkanları, MYK üyeleri ve Grup Başkanvekilerinin katıldığı bir basın toplantısı gerçekleşti.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kadınlar bugün cumhuriyet tarihimizin en önemli eylemlerini gerçekleştiriyorlar, Türkiye’nin bütün coğrafyasında… Çünkü 600 milletvekilinin verdiği hak bir kişi tarafından ellerinden alınmak isteniyor. Onların mücadelesi önemlidir, değerlidir, bir hak mücadelesidir, bir adalet mücadelesidir. O mücadeleye insan olan herkesin destek vermesi lazım, biz de veriyoruz.

CHP’li kadınlar 81 ilde bu çabayı gösteriyorlar. Diğer partiler de veya partisiz olan veya herhangi bir partiye ilgi duymayan bütün kadınlar, kendilerine parlamentonun verdiği hak bir kişi tarafından elinden alınıyorsa ona tepki gösteriyorlar. O tepki de onların en doğal hakları. Ben de onlara her türlü desteği vermeye özen gösteriyorum, çalışıyorum, çaba harcıyorum. Bu mücadele hak mücadelesi ve bu mücadeleye destek vermek de hepimizin insan olarak görevi."

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER