CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ GÜRSEL TEKİN ŞAHİNTEPE'Yİ ZİYARET ETTİ

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ GÜRSEL TEKİN ŞAHİNTEPE'Yİ ZİYARET ETTİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel TEKİN bugün Başakşehir’de bulunan Şahintepe Mahallesi’ni ziyaret etti. CHP Başakşehir İlçe Örgütü ve CHP’li Belediye Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette mahallelinin sorunları dinlendi.

Bölgedeki imar problemi çok uzun süredir mahalleliyi meşgul ediyor. 35 yıllık mahalle sakinleri, kamulaştırma kararları ve kararnamelerle yaşadıkları yerlerden çıkarılmak isteniyor. Ziyarette mahalleliler kendilerine devlet tarafından sahip çıkılmadığını sık sık ifade etti. İnşaatların gölgesinde yaşam mücadelesi veren mahalleliler buradan ayrılmayacaklarını ve sonuna kadar direneceklerini söylediler.

‘’SİZ BURADA 300 HANEYİ SÜRGÜN EDECEKSİNİZ, 3 RANTÇIYI SEVİNDİRECEKSİNİZ’’

Gürsel Tekin, burada yaptığı açıklamada,

’Ey Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sayın Erdoğan, Sayın Vali, kimseniz... Biraz vicdanınız varsa biraz yüreğiniz varsa gelin şurada vatandaşların, bu annelerin anlatımlarını dinleyin. Ona göre uygulamanızı yapın. Ne uygulaması yapıyorsunuz? Siz burada 300 haneyi sürgün edeceksiniz. 3 tane rantçıyı sevindireceksiniz. Yazıktır, günahtır, buna izin vermeyin! Cumhuriyet Halk Partisi olarak ve bir birey olarak, bir kardeşiniz, bir çocuğunuz olarak, buradan ayrılmayacaksınız, sonuna kadar da yanınızda olacağız!

Gelsinler,…O size burayı terk edin diyenler, hodri meydan! Gelsinler burada konuşsunlar!

Video için tıklayınız.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER