CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI YURTTAŞLARI AŞI OLMAYA ÇAĞIRDI

CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI YURTTAŞLARI AŞI OLMAYA ÇAĞIRDI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul İl Başkanlığı Sağlık Komisyonu, Covid-19 vaka ve hasta sayılarının son dönemde artmasıyla birlikte bir çağrı yayınladı. Aşı karşıtı söylemlere itibar edilmemesinin gerektiğini belirten çağrı,yurttaşları aşı olmaya davet etti. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sosyal medya hesabından çağrıyı paylaşarak, “ Aşı olmak bilimin ve toplumsal sorumluluğumuzun bir gereğidir” dedi.

Tüm dünya ve Türkiye, Covid-19 virüsü ve delta varyantının sarsıntılarını yaşarken, aşı karşıtı söylemler de etkili olmaya devam ediyor. Aşı sırası gelmiş olmasına rağmen hem Türkiye’de hem de dünyada aşı olmayan milyonlarca insan bulunuyor. CHP İstanbul İl Başkanlığı Sağlık Komisyonu da konuyla ilgili olarak bir çağrı kaleme aldı. “Aşı olmak bilimin ve toplumsal sorumluluğumuzun gereğidir” başlığıyla yayınlanan çağrıda yurttaşlar aşı olmaya davet edilirken aşının faydaları da bilimsel argümanlarla ifade edildi.


Kaftancıoğlu da Çağrı Yaptı

Çağrıyı sosyal medya hesabından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da paylaştı. Kaftancıoğlu paylaşımında, “Aşı olmak bilimin ve toplumsal sorumluluğumuzun bir gereğidir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 19:33

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER