CHP HEYETİ BATMAN'DA

CHP HEYETİ BATMAN'DA

CHP Esnaf Masası Doğu Turu’na Batman’dan devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba öncülüğünde 10 milletvekili ve parti meclisi üyesinden oluşan heyet, CHP Batman il örgütüyle esnaflar başta olmak üzere ticaret sanayi odası, meslek örgütleri ve STK’ları ziyaret edecek olan heyetin sorumlusu Veli Ağbaba şunları söyledi:

‘’BATMAN TÜRKİYE’NİN EN YOKSUL ŞEHİRLERİNDEN BİRİ’’

“Beş günden beri bölge yurttaşlarımızı dinliyoruz. Batman, Türkiye’nin en yoksul şehirlerinden biri, işsizliğin en yüksek olduğu şehirlerden biri. Resim işsizlik oranının Mardin, Şırnak ve Batman’da yüzde 30,9 olduğunu görüyoruz ama gerçek rakamların yüze 50’lere ulaştığını biliyoruz. Bir ülkede, bir şehirde her iki kişiden biri çalışamıyorsa bunun sürdürülebilir bir yanı yoktur…Batman bölgenin en büyük şehirlerinden biri ama iktidar hiç buraya bakmıyor.’’

TÜRKİYE’NİN GERÇEK GÜNDEMİ YOKSULLUK…’’

“Türkiye’nin gerçek gündemi işsizlik, yoksulluk, tarımın bitmesi, her iki gençten birinin işsiz kalması, üniversite mezunu işsizler, 17 milyon insanın sosyal yardımlarla geçinmesi, çiftçinin 132 milyar lira borçlu olması, çiftçinin traktörünün icralık olması, iflas eden esnaf sayısı… Batman’da 452 esnaf kepenk kapattı. Geçtiğimiz yıl 122 bin 170 esnaf kepenk kapattı. KOBİ’lerin toplam borcu 853 milyar lira. Vatandaşların bankalara olan borcu 844 milyar lira. 34 milyon vatandaş borçlu. Gerçek işsizlik 11,2 milyon. Pandemide gelir kaybına uğrayan insan sayısı 7,2 milyon. Ücretsiz izne çıkarılan insan sayısı 2,5 milyon. Kısa çalışma ödeneği alan kişi sayısı 1,3 milyon. Konuştuğumuz konu ise dokunulmazlıkların kaldırılması.”

‘’GERGERLİOĞLU’NUN VEKİLLİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİ MİLLİ İRADENİN GASPIDIR’’

“Gergerlioğlu’nun vekilliği en küçük ortak Perinçek’in önerisi, küçük ortağın talebi ve Erdoğan’ın talimatıyla düşürüldü. Erdoğan 2015’te ‘parti kapatılması teklif dahi edilemez’ diyordu. İnsan gerçekten hayret ediyor. Şimdi bir partiyi kapatmaya çalışıyorlar. Tam bir tezat. HDP yöneticileri İmralı’daki görüşmelerle suçlanıyor. Eğer bu suçsa yargılanması gereken başka insanlar da var. Erdoğan’dan MYK’sına parti yöneticilerine, yandaş yazarlara kadar hepsinin açıklamaları var. Bu beyler şimdi Türkiye’nin gerçek gündeminden, ekonomiden habersiz, andımızı unutturan MHP’ye kongre hediyesi veriyorlar. Aradan 4 seçim geçmiş, yıllar önceki Kobani olaylarıyla HDP’yi susturmaya çalışıyorlar. Bu süreçte Ekrem İmamoğlu’na ceza veriliyor. Büyükşehir belediye başkanlarının yetkisi tırpalanıyor. Belediye şirketlerine yönetim kurulu üyesi atamayı başkanın elinden alıyor. Kayyum politikasında da durum aynı; halk sandığa gidip oy vermiş, başkan seçmiş. Bunlar beğenmediği için kayyum atıyorlar. Esas paralel yapı bu kayyumların olduğu yerlerde var. Tüm bunlar milli iradenin gaspıdır.”

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 22:05

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER