CHP'DEN KADINLARIN SİYASETTE EŞİT TEMSİLİ İÇİN HAMLE

CHP'DEN KADINLARIN SİYASETTE EŞİT TEMSİLİ İÇİN HAMLE

CHP, 400'den fazla kadın örgütünün ve bilim insanının görüşlerini alarak hazırladığı ‘’Siyasette Eşit Temsile Dair Kanun Teklifi’’ni imzaya açtı. Teklife ilk imzayı atan Kılıçdaroğlu, hazırlanan teklif için teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''DÜNYA SİYASİ TARİHİNDE DE ÖNEMLİ OLACAK''

“Olağanüstü güzel bir çaba. Bütün kadınların bir anlamda görüşünü yansıtan bu teklife birinci imzayı atmaktan ötürü son derece mutluyum. Bizim siyasi tarihimizde önemli bir teklif olacak. Dünya siyasi tarihinde de önemli bir teklif olacak. Yüzde 50 cinsiyet kotası ve fermuar sisteminin getirilmiş olması son derece güzel. Bunu imzalayacağız, arkadaşlarım parlamentoya sunacak. Umarım bütün siyasi partiler bu teklife destek verirler. Hatta diğer siyasi partiler de benzer teklifleri getirebilirlerse parlamentodan böyle bir teklifin oybirliği ile çıkması olağanüstü güzel sonuçlar doğuracak. Bu parlamentoda tartışma düzeyinin yükselmesi, daha sağlıklı kararlar çıkması açısından son derece önemli” sözleri ile teklifin önemine vurgu yaptı.

400’Ü AŞKIN KADIN ÖRGÜTÜ VE BİLİM İNSANI…

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ise teklifi,

“Bu teklif 400’ü aşkın kadın örgütünün taleplerini yansıtan, kadın milletvekillerimizin, Kadın Kolları Genel Başkanımızın ve tüm parti örgütümüzün birlikte, akademisyenlerle hazırlamış olduğu bir teklif. Dolayısıyla bir ortak aklın ürünü ve bir ortak geleceğin de teminatı” sözleri ile ifade etti.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER