CHP BAŞAKŞEHİR SES YÜKSELTTİ: AYMAZLIKTIR!

CHP BAŞAKŞEHİR SES YÜKSELTTİ: AYMAZLIKTIR!

AKP'li Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nde görev yapan bir personelin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, yardıma muhtaç yurttaşlar ile dalga geçtiği videonun ortaya çıkmasının ardından CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı, Belediye binası önüne siyah çelenk bırakarak bir protesto gerçekleştirdi. Eyleme çevredeki yurttaşlar da yoğun destek verdi. 

Belediye binası önünde basın açıklaması gerçekleştiren CHP Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''İNSANLIĞI ÇIPLAK OLANA, HİÇBİR AHLAK KURALINI GİYDİREMEZSİNİZ"

”Kıymetli yurttaşlarımız, kıymetli basın emekçilerimiz,

Bilindiği üzere Başakşehir Belediyesi’ne bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün çalışmalarına ilişkin bir belediye personelinin, milletimizin karakteri ve ruhunu yansıtan Gençliğe Hitabe’yi alay konusu yaparak yardıma muhtaç yurttaşlara yapılan sosyal yardımlar üzerinden hakaret ettiğine birlikte tanık olduk.  

Başakşehir Belediyesi, bahsi geçen personelinin psikolojik sorunlar yaşadığını belirterek bu kişi ile alakalı gerekli işlemleri yaptığına dair sosyal medya hesaplarından açıklama yapmıştır. 

Sosyal yardımlara ilişkin çok önemli bir kamu hizmetinde psikolojik sorunlar yaşadığı bilinen bir personelin çalıştırılması yöneticilik ciddiyetinden uzak bir anlayışın tezahürü olmakla birlikte; bu gerekçenin arkasına sığınmak aymazlıktır.

Gençliğe Hitabe'yi alay konusu yaparak, muhtaç yurttaşlarımıza hakaret etme cüretini gösteren AKP anlayışının somut tezahürü olan ahlak dışı bu tutum ve davranışı şiddetle kınıyoruz.

Unutulmasın ki;

İnsanlığı çıplak olana, hiçbir ahlak kuralını giydiremezsiniz. 

Dindar ve kindar nesil yetiştirmekle övünen AKP anlayışına anımsatmak isterim ki;

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e, onun düşünceleri ve milletimizin toplumsal değer yargılarına hakaret edilmesini ve sorumluluktan kaçınmaya çalışılan hiçbir açıklama ve gerekçeyi kabul etmiyoruz. 

Ulun Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de belirttiği gibi

“Bir millet, zenginliği ile değil,  ahlak değeriyle ölçülür”.

Ülkemizin kurucusuna, O’nun düşüncelerine, toplumumuzun yardıma muhtaç yurttaşlarına hakaret edilmesini ve milletimizin değer yargılarının ayaklar altına alınmasını bir kez daha şiddetle kınıyoruz."

Söz konusu belediye personelinin kamuoyunun tepkisini çeken videosu için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 23:21

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan Durmaz
Erhan Durmaz - 5 ay Önce

Selam arkadaşlar şöyle bir geçmişe dönüp Akp hükümetinin bu zamana kadar gündeme oturmuş ve kendi halkı için söylediklerini bir hatırlayalım.
-Artık geçinemeyen ve tarlasını satışa çıkaran bir çiftçinin Erdoğan’a çiftçinin hali ne olacak, anamız ağladı.Demesi üzerine Erdoğan’ın çiftçiye vermiş olduğu cevap şu şekilde ananı da alda git!
-Erzurum’da bir yaşlı amca dönemin iç işleri bakanı İdris Naim Şahin’i görünce kendisine sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim.Şahin’in cevabı, yok ya nerden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oynada göreyim.
-Eski milli eğitim bakanı Nabi Avcı atanamayan öğretmenler için şu sözleri sarf etmiştir.Öğretmenler dikkat çekmek için intihar ediyor.
-TBMM kürsüsünde konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın AKP sıralarına seslenerek "Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor" sözlerine AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin, "O zaman aç değil demek" yanıtını verdi.
-Kısa zaman önce Dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Berlin’de yapmış olduğu bir konuşmada ‘Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız’

Kendi insanını bu kadar hor gören, aşağılayan, küçümseyen ve halkının yaşam standartlarından habersiz olan bir hükümet daha gelmemiştir.Bir yanda atanamayan öğretmenler, bir yanda İş çok, İnsanların iş beğendiğini dile getiren Erdoğan’ın sözlerini de unutmamak gerek.Alım gücünün düştüğü, enflasyonun pik yaptığı bir zamandan geçerken TUİK’ in yapmış olduğu resmî rakamlar ayrı bir ironi.Üniversite mezunları almış oldukları geri ödemeli bursları ödemeyi şöyle bırakın faizleri gün be gün artmakta ve iş bulamadıkları için ümidini yitirip artık iş aramayan üniversite mezunlarıyla dolu.

SIRADAKİ HABER