CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE YÖNETİM KURULU BİR ARAYA GELDİ

CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE YÖNETİM KURULU BİR ARAYA GELDİ

CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı olağan Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirdi. CHP Başakşehir İlçe Bşkanı Av. Deniz Bakır ve ilçe Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda Temmuz ayı gündemi değerlendirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir ilçe Başkanlığı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Temmuz ayı gündemi değerlendirilerek kararlar alındı.

"Başakşehir İlçe Örgütü Üreten Bir Örgüttür"

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, "Başakşehir İlçe örgütümüz üreten bir örgüttür. Partimiz üreten bir yönetim anlayışına sahiptir. AKP'li siyasetçiler sokakta vatandaşların yüzüne bakacak yüz bulamazken bizler sokaktaki vatandaşlarla iletişim kurabiliyoruz. Toplum nezdinde itibarı zedelenmiş, gücünü kaybetmiş bir iktidar var. Artık CHP'nin ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anlayışını kurma zamanı. Bu nedenle görev alan, görev verilmese bile sorumluluk alabilen arkadaşlarımı kutluyorum" dedi.

Toplantıda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 21 Haziran 2021 tarihinde askıya çıkarılan İstanbul Başakşehir Bahçeşehir 2'nci etap Mahallesi 632/ park ve çevresindeki kadastral boşluğun bir kısmına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği gündeme alındı. Planlama tekniklerine, şehircilik ilkelerine, yasaların aradığı usul ve esaslara aykırılıklar barındıran plana itiraz edilerek yasal sürecin başlatılacağı ifade edildi. Ardından Bakır'ın, Kayabaşı Mahallesi Kayaşehir 1'inci bölgede kalan ve İBB ekiplerinin temizlik çalışmalarını başlattığı parkın kamuya hizmet sunulması adına açık bir hale getirilerek 8 Ağustos Pazar günü engelli çocuklar yararına kermes düzenleme önerisi Yönetim Kurulu üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 14:28

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER