CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE ÖRGÜTÜ OKULLARI ZİYARET ETTİ

CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE ÖRGÜTÜ OKULLARI ZİYARET ETTİ

CHP Başakşehir İlçe yönetimi, bugün bir dizi okul ziyareti gerçekleştirdi. TOKİ Kayaşehir Mevlana İlkokulu, Başhçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu ve Bahçeşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ziyaret edilen okullar arasında yer aldı. Pandeminin başından beri okul ziyaretlerini gerçekleştiren ve tüm paydaşlarla sürekli olarak bilgi alışverişinde bulunan CHP Başakşehir İlçe Yönetimi, okulların açılıp açılmayacağı kararının arefesinde yaptığı okul ziyaretlerinde yaşanılan son dönemde yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi aldı ve çözümler hakkında konuşmalar yapıldı.

Ziyaret Sonrası CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz BAKIR yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

‘’ÖĞRETMENLERİN AŞILARININ ÖNCELENMESİ GEREKMEKTEDİR’’

‘’Pandemi önlemleri kapsamında ara verilen yüz yüze eğitime geçiş kararı arefesinde ilçemizde bulunan okullarımızı ziyaret ettik. Misafirperverliğinden dolayı okul müdürlerimize teşekkür ederim.

-Yeni dönemde eğitim ve öğretimin mihenk taşı olan öğretmenlerimizin, önlemler kapsamında aşılarının öncelenmesi ve sonrasında yüz yüze eğitime geçiş kararı alınmasının önemini anımsatırım.

‘’MESLEK LİSELERİ SANAYİCİNİN ÖZ İNSAN KAYNAĞIDIR’’

-Pandemi koşullarının gündelik hayata etkilerini azaltmak ve önlemleri daha kapsayıcı hale getirmek açısından, Endüstri Meslek Liseleri'nin önemini kavramak gerektiğini vurgulamak isterim. Meslek Liselerimiz sanayinin ve sanayicinin rakibi değil öz insan kaynağıdır. Meslek Liselerimizde imal edilen dezenfektan ve maskelerin üretimi teşvik edilmekle beraber, üretimin önündeki yasal engellerin kaldırılması gerekmektedir.''

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER