CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI "ENGELLERİ AŞIYORUZ" DEDİ

CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI "ENGELLERİ AŞIYORUZ" DEDİ

CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı, Türkiye Sakatlar Derneği ve İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın katkılarıyla gerçekleştirdiği 'Engelleri Aşıyoruz  Kermesi'nde vatandaşlarla biraraya  geldi. 

CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı, Türkiye Sakatlar Derneği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın katkılarıyla Kayaşehir 1'inci Bölge İBB Parkı'nda engelli çocuklar yararına bir kermes gerçekleştirdi. CHP İstanbul Miletvekili Özgür Karabat, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin, CHP  Arnavutköy İlçe Başkanı Özlem Kutbay, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak, İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürü Mesut Alıcı, CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı Grup Başkanvekili Nizamettin Kümeç, yerel seçimlerdeki Belediye Başkan Adayı Abdulhadi Akmungan'ın katıldığı kermeste, yurttaşların el emeği ürünler satışa sunuldu. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği kermesten elde edilen gelir, engelli çocuklar yararına Türkiye Sakatlar Derneği'ne bağışlandı. CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı Emek ve Dayanışma Komisyonu'nun eşgüdümüyle gerçekleştirilen kermeste CHP Başakşehir Gençlik Kolları, Kadın Kolları Başkanlığı'nın ve Başakşehir Belediyesi CHP Meclis Üyeleri'nin katılım sağlamaması dikkatlerden kaçmadı. 

"PARKIMIZA BİR SOSYAL TESİS KAZANDIRACAĞIZ" 

Kermeste konuşma yapan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz Bakır, "Bu parkın birtakım ihtiyaçları, eksikleri var. İlk eksik, engelleri ortadan kaldırmak ve tüm yurttaşlarımızın engeli dahi olsa parka erişimini sağlamak. Bu sayede herkesin aktif kullanımına sunmak gayreti içerisindeyiz. Bu bakımdan parkımıza bir sosyal tesis kazandıracağız ve lavabo ihtiyacını gidereceğiz. Bununla birlikte çardaklarla birlikte masa etrafında oturulabilir bir park haline getirmeye çalışacağız. İnsanlar burayı gönül rahatlığıyla mesken tutacak ve gelmekten çok keyif alacak" dedi.  

“BİZ BU ENGELLERİ KALDIRMAYA GELDİK” 

Parka yapılan ilk ziyarette şikayet ve eksikleri tespit etmek için incelemelerde bulunduğunu ifade eden Bakır, “Gördükki güzel bir park, yapanların emeğine sağlık. Fakat geçmiş dönemdeki İBB anlayışı sanki engelli yurttaşlarımız parka hiç uğramasın diye engeller koymuş. Sayın İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte biz engelleri bugün burada kaldırmaya geldik” diye belirtti.  

“BU İŞİN SİYASAL MECRASI YOK” 

Bakır konuşmasının devamında, “Kastamonu’da sel felaketi nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza da buradan rahmet diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun. Böyle bir zamanda bu etkinliği yapmamızın temel nedeni bir sosyal sorumluluk kapsamasıdır. Engelli kardeşlerimizin ihtiyacını karşılamak ve engeli kaldırmak için tüm gönüllüler can siper mücadele etmiştir. Örgütüm adına herkesi kutluyorum. Bu gibi çalışmaları sürdürebilmek için de her birinizi ayrı ayrı göreve davet ediyorum. Bu işin siyasal mecrası yok ve sosyal sorumluluk ile yapılan bir çalışma” diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 14:19

Halkın Güncesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER