CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANI DENİZ BAKIR ÖZGEM'İ ZİYARET ETTİ

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz BAKIR, bugün beraberindeki heyetle birlikte Kayaşehir’de Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi(ÖZGEM)’ni ziyaret etti.

CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANI DENİZ BAKIR ÖZGEM'İ ZİYARET ETTİ

İBB’nin İmamoğlu yönetimiyle birlikte mahallelerde ve semtlerde özel gereksinimli bireyler için yürüttüğü çalışmalar sonucunda, Kayaşehir’de açtığı ÖZGEM büyük ilgi görüyor. Başakşehir nüfusu içinde sayıları fazla olan özel gereksinimli bireyler bu merkezlerde,uzman eğitimci ve terapistler sayesinde eğitim ve rehabilitasyon alıyor.

CHP İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır, İlçe Bilişim Sorumlusu Anıl ÇELİKER, İlçe Saymanı Yasemin ÇETİNER, İlçe Eğitim Sekreteri Gonca Polat TANDOĞAN ve İlçe Başkan Yardımcısı Ayşe Gaye CAN bugün Kayaşehir’de yeni kurulan ÖZGEM’i ziyaret ettiler. Bakır, beraberindeki heyetle birlikte merkezin sorumlularından bilgi aldı ve çalışmaları yerinde inceledi.

ÖZGEM NEDİR?

ÖZGEM, 2- 14 yaş dilimindeki özel gereksinimi olan çocuklara ‘’Erken Çocukluk Dönemi’’ başta olmak üzere, ‘’Otizm Sprektrum Bozukluğu’’ olan ve diğer gelişimsel yetersizlik ve risk gruplarında yer alan çocuklara dünya standartlarında eğitim, terapi ve destek hizmetlerini tek bir çatı altında sunuyor.

ÖZGEM, Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi; Değerlendirme ve Rehabilitasyon Ünitesi; Erken Müdahale ve Erken Çocukluk Ünitesi; İlköğretim Ünitesi; Aile Eğitim ve Terapi Ünitesi ile hizmet veriyor.

Her ünitede çeşitli balıklarla verilen derslerle hem çocuk hem de aile için eğitim ve rehabilitasyonlar mevcut.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER