CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANI BAKIR, KANAL İSTANBUL İÇİN SES YÜKSELTTİ

CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANI BAKIR, KANAL İSTANBUL İÇİN SES YÜKSELTTİ

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın öncülüğünde devam eden ‘’Adım Adım İktidara’’ kampanyasının ‘’Sen Varsan Biz Varız’’ isimli ilk kısmını, pandemi sürecine rağmen, büyük bir özveri ve coşkuyla tamamlayan CHP Başakşehir İlçe örgütü, örgütsel faaliyetlerine devam ediyor.

Süreç içinde Ziya Gökalp ve Şahintepe mahallelerinde yaşayan vatandaşların sorunlarını gündemde tutan Başakşehir İlçe örgütü, İstanbul’un yıkım projesi olan Kanal İstanbul için ses yükseltiyor. Projenin özellikle Şahintepe Mahallesi başta olmak üzere bölgede yaşayan birçok vatandaş için yaratacağı tahribat, İlçe Başkanlığı’nın sürekli gündeminde olan bir konu…

 İlçe Yönetim Kurulu toplantısı sonrası yazılı bir açıklama yapan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, “İstanbullu vatandaşın bu projeye karşı olduğunu anlayacaklar” dedi. İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gelecek döneme ilişkin çalışmalar planlandı.

“İLÇE ÖRGÜTÜ OLARAK DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Toplantının ardından Başkan Bakır, yazılı bir açıklama yaparak değerlendirmelerde bulundu. Kanal İstanbul Projesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadelerine tepki gösteren Bakır, “İlçe Örgütü olarak durmadan çalışacağız. Bunu yaparken yanımıza milletimizi alacağız. Pandemi sürecine rağmen mağdur edilen tüm vatandaşlar için İlçe örgütü olarak alanda olduk. Elimizden ne geliyorsa onu yapmaya çalıştık. Çünkü Kanal İstanbul, tüm İstanbul için bir yıkım anlamına geliyor ve bu yıkımı en başta hissedecek ilçelerden birisi Başakşehir…

‘’KANAL İSTANBUL PROJESİ’Nİ İNADINA YAPMAK DEMEK, MİLLETİN NE İSTEDİĞİNİ, HİSSETTİĞİNİ BİLMEMEK DEMEKTİR’’

Bugün milletinin derdi ile ilgilenmek yerine, milletiyle inatlaşanlara karşı doğru olan için çabalayacağız. Bu noktada bilinmelidir ki Kanal İstanbul Projesi’ni inadına yapmak demek, milletin ne istediğini, hissettiğini bilmemek demektir. Örneğin geçtiğimiz günlerde Arnavutköy’de çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlara gönderilen tebligat, gelecek günlerin de habercisi… Hiçbir konuda halkın talepleri ve istekleri dikkate alınmıyor. Halbuki kulak verip dinleseler, İstanbullu vatandaşın bu projeye karşı olduğunu anlayacaklar. İstanbul başta olmak üzere tüm ülkenin ‘’çılgın proje’’lere değil üretime ihtiyacı var. Hükümet, milletiyle inatlaşmak yerine, dertlere çare aramalıdır. Biz yurttaşımızın isteklerinin farkındayız. Bu kapsamda Kanal İstanbul gibi bir katliama CHP olarak izin vermeyeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 22:16

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER