CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANI BAKIR'DAN 23 NİSAN AÇIKLAMASI

CHP BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANI BAKIR'DAN 23 NİSAN AÇIKLAMASI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle CHP Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz BAKIR yazılı bir açıklama yaptı. BAKIR, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’TBMM, ÖNCE CUMHURİYETİ, SONRA DEMOKRASİYİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ MİLLET ANLAYIŞININ VÜCUT BULMUŞ HALİDİR’’

‘’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, Cumhuriyetin kuruluşu, laik, demokratik, sosyal, hukuk devleti olan Cumhuriyetin ana ilkelerinin belirlenişi ve çağdaş Türkiye'nin kuruluşunun ilk adımıdır

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının önderliğinde çalışmalarına başlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi, önce cumhuriyeti, sonra demokrasiyi gerçekleştirmiş millet anlayışının vücut bulmuş halidir. Kuruluştan günümüze Anayasamızın temel ilkelerini esas alan bu anlayışın şekillenmesine önderlik eden Kurucu Meclis'in koyduğu ilke ve anlayışlar, günümüzde de geçerliliğini sürdürmektedir, sürdürecektir.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yıl dönümünde, ülke ve ulus olarak ihtiyacını duyduğumuz kardeşlik, hoşgörü, toplumsal barış ve cumhuriyetin kazanımlarını kararlılıkla savunmanın yanı sıra her türlü bağnazlığa karşı mücadele etmek de temel ve asli sorumluluklarımız içerisinde yer almaktadır.

Bu anlayışla, Meclisimizin açılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Çocuklarımıza ve onların geleceğine atfedilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.’’

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER