CHP BAŞAKŞEHİR'DEN GÜVERCİNTEPE VE KAYAŞEHİR ÇIKARMASI

CHP BAŞAKŞEHİR'DEN GÜVERCİNTEPE VE KAYAŞEHİR ÇIKARMASI

CHP Başakşehir İlçe örgütü bugün de pazar ve esnaf ziyaretlerine devam etti. Bugün ziyaret edilen Kayaşehir esnafı ve Güvercintepe pazarında manzara yine aynıydı. Mahalleler değişse de sorunlar ortak: artan fiyatlar, vergiler, boş dükkanlar, satılmayan ürünler, paranın değerinin ve alım gücünün her geçen gün azalması…

DERT ÜSTÜNE DERT…

Esnaflar kısıtlamaların kalkmasının da sağlam bir çözüme ulaşmalarına yardım etmeyeceği görüşünde. Biriken borçlar; alım gücü zaten düşmüş vatandaşın dükkanların önünden geçip gitmesi; gereken yardımların ve kolaylıkların yapılmaması esnafı kara kara düşündürüyor.

VATANDAŞLARLA UZUN SÜRELİ KONUŞMALAR YAPILDI

İlçe Başkanı Deniz BAKIR, ilçe yöneticileri ve mahallelilerle birlikte yaptığı çalışmada her gittiği esnafla uzun sohbetler gerçekleştirdi. İki günlük çalışmalarda dikkat çeken nokta, her esnafla uzun sohbetler gerçekleştirilmesi ve tek taraflı bir anlatım yerine vatandaşın daha çok dinlenilmesi oldu. İktidarın tek taraflı ve buyurgan siyasi üslubunun tam karşıtı olarak CHP Başakşehir İlçe örgütünün bu tavrı esnaftan da olumlu tepkiler aldı. Vatandaşlar sadece geçim sıkıntısını değil aynı zamanda iktidarın kutuplaştırıcı politikalarını ve gerginliği her geçen gün daha da tırmandırmasını sürekli vurguladılar.

FİYATLAR CEP YAKIYOR

İki günlük çalışmalarda BAKIR da bizzat vatandaşlarla alışveriş yaparak artan fiyatlara ve enflasyona dikkat çekti. En temel mutfak ihtiyaçlarının karşılığı olarak 200 TL’ye yaklaşan bir rakam ortaya çıktı. Bu ihtiyaçlar yumurta, mevsim sebze ve meyveleri, balık ve diğer başlıklar olarak kalem kalem belirlendi. Fakat günün sonunda ortaya çıkan tabloda asgari ücretli bir ailenin bu ihtiyaçlardan feragat etmesi gerektiği görüldü.

‘’HALKA VERİR TALKINI, KENDİ YUTAR SALKIMI’’

Ziyaretlerin ardından BAKIR, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘’Güvercintepe Mahallemizin semt pazarını ve Kayabaşı Mahallemizin kıymetli esnaflarını ziyaret ederek, kendilerine hayırlı işler ve bereketli kazançlar diledik.

Milletimizin el yakan fiyatlar nedeni ile alım güçlüğü çektiği, esnafın ise satamadığı ürünlerinin tezgâhında çürüdüğü ve maliyetlerini dahi karşılayamadığı bir dönemden geçiyoruz.

Uzaya uçacağımızı söyleyen siyasetçilere anımsatmak gerekir ki; sorumsuz politikalarınız nedeni ile sizden önce fiyatlar uzaya uçmuş durumda.

AKP Monşerleri sırça köşklerindeki rahat koltuklarında oturarak göremez milletin halini.

MESELENİN ÖZÜ

Halka verir talkını, kendi yutar salkımı.’’

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 22:08

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER