CHP BAŞAKŞEHİR'DE ADIM ADIM İKTİDARA HAZIRLANIYOR

CHP BAŞAKŞEHİR'DE ADIM ADIM İKTİDARA HAZIRLANIYOR

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz Bakır, Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeleri’yle Temmuz ayı grup toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda ilçenin çalışmalarıyla ilgili gelinen noktayı aktaran Bakır, “Adım Adım İktidara çalışmasıyla örgütlülerimizin bilgilerini güncelledik ve ulaşılabilir hale getirdik. Bu oran yüzde 25, yüzde 30’lardayken şimdi yüzde 60, yüzde 65’lere ulaştı” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz Bakır Başakşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Nizamettin Kümeç, Meclis Üyeleri Hayrettin Özbakır, Eda Kurt ve Beyzade Kayabaşı ile grup toplantısını gerçekleştirdi.  Başakşehir Belediyesi Temmuz ayı Meclis gündem görüşmesi öncesi yapılan toplantıda Bakır, ilçenin çalışmalarında geldiği nokta hakkında bilgi verirken, örgüt bütünlüğüne dikkat çekti.

“ÖRGÜTÜMÜZÜ BÜTÜNLEŞTİREREK PARTİMİZİ İKTİDARA TAŞIYACAK YOLLARI ARAMALIYIZ"

"Adım Adım İktidara çalışmasıyla örgütlülerimizin bilgilerini güncelledik ve ulaşılabilir hale getirdik. Bu oran yüzde 25, yüzde 30’lardayken şimdi yüzde 60, yüzde 65’lere ulaştı” diye ifade eden Bakır, “Geçmişte görev almış kim varsa istese de istemese de kendilerine görev verilecek ve bu görevlerin yerine getirilip getirilmediği örgütümüz ve üst kurullarca denetlenecektir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bütün il ve ilçe örgütlerinde yürütülen bu çalışma Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İl Başkanımız sayın Canan Kaftancıoğlu tarafından önemsenmektedir. Bunun dışında sandık örgütlenmelerimizi de bütün sandıklarda tamamladık. Ufukta bir erken seçim söz konusu. Erken seçim olmasa dahi 2023’e çok kısa bir zaman kaldığı için örgütümüzü bütünleştirerek partimizi iktidara taşıyacak yolları aramalı ve çok çalışmalıyız" dedi.

“PARTİMİZE ZARAR VEREN HER ANLAYIŞ VE DAVRANIŞIN KARŞISINDA GÖVDEMİ SİPER EDECEĞİM” 

“Erken seçim olasılığı kongrelerin zamanında yapılmasının önünde engel teşkil etmekte. O nedenle örgütsel bütünlüğü sağlayarak süreci yürütmemiz gerekir" şeklinde konuşan Bakır, "Eksiklikleri gidermek ve hazırlıkları tamamlamak adına bıkmadan usanmadan bir araya gelmemiz gerekmektedir. Bu bakımdan ilçe yönetimi Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Meclis Üyeleri bütünsellik içinde çalışmaya mecburdur. Bu bütünselliği ve uyumu bozacak her anlayış ve davranışın karşısında gövdemi siper edeceğim. Amacımızın dışına taşan her kim olursa olsun sürecin dışında kalacak, tarihe ve gelecek kuşaklara karşı sorumlu olacaktır. 72 yaşındaki Genel Başkanımız sokak sokak çalışırken bizlerin hiçbir şey yapmadan beklemesi ve yapılan doğru işlere karşı tutum ve davranışlar sergilemesi kabul edilebilir değildir" diye belirtti. 

CHP örgütlerinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olması yönündeki beklentilerinin had safhada olduğunu ve bunun yüksek sesle dillendirildiğini söyleyen Bakır, “31 Mart yerel seçimlerinin mimarı olan Genel Başkanımızın CHP örgütleri olarak arkasındayız. Örgütlerimizin bu beklenti ve çağrısına genel başkanımızın da kayıtsız kalmayacağını düşünmekteyiz. Bu beklenti geleceğe yönelik heyecanımızı ve umudumuzu yeşerterek diri tutmamızı sağlamaktadır. Diğer tüm örgütler gibi CHP Başakşehir İlçe örgütü de Genel Başkanımızın yanındadır" diye konuştu.

"GÖREV VE YETKİ GASPINA MÜSAADE ETMEYECEĞİM"

Görev ve yetki gaspına müsaade etmeyeceğini belirten Bakır, “Her bir kurul üyemiz partimizin tüzük ve yönetmelikleriyle belirlenmiş görev ve sorumluluk alanları içinde kalmalı, birbirlerinin görev ve yetkilerine saygı duyarak partimizi iktidara taşıyacak çalışmaları özveriyle gerçekleştirmelidir. Bu anlayışla partimizi iktidara taşıyacağız ve iktidar olacağımıza inancımız tamdır. CHP örgüt üyeleri olarak mücadelemizi birbirimize karşı değil 19 yıldır süregelen AKP iktidarına ve politikalarına karşı vermeliyiz. Her bir arkadaşımız partimizin tüzük ve yönetmelikleriyle belirlenmiş görev ve sorumluluklarıyla meşgul olmaları gerekmektedir" ifadelerine yer verdi.

“BENİMLE ALAKALI EKSİKLİKLERİ İFADE ETMEKTEN ÇEKİNMEYİN” 

Bakır konuşmasının devamında, “Süreç içerisinde bireysel olaylara bağlı kalarak profesyonel bakış açısından uzaklaşmanın verdiği sıkıntılar doğabilir. Sizlerle alaklı bir eksiklik olduğunda sizlere  ulaşmaktan imtina etmeyeceğim gibi; şahsımla alakalı bir eksiklik gördüğünüzde bana bildirmekten çekinmeyin. Bu çerçevede uyumu ve koordinasyonu sağlamak noktasında çalışmalarımızı yürüterek iletişimimizi güçlü tutacağız. Meclis için göstermiş olduğunuz çabalarınızı görüyoruz ve sizleri tebrik ediyoruz. Meclis toplantılarında ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancımla bundan sonraki çalışmalarınız için de başarılar dilerim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER