CHP BAŞAKŞEHİR 29 EKİM'İ COŞKUYLA KUTLADI

CHP BAŞAKŞEHİR 29 EKİM'İ COŞKUYLA KUTLADI

29 Ekim’de CHP Başakşehir İlçe örgütü, Başakşehir’de Cumhuriyet’in ilanını coşkuyla kutladı. Ziya Gökalp Mahallesi’nden başlayıp Başakşehir’in tüm mahallelerinde araç konvoyuyla turlayan CHP’liler çevreden yoğun destek alırken; son durak Bahçeşehir Gölet oldu. 

Cumhuriyet’in ilanının 98. yıldönümü tüm yurtta coşkuyla kutlandı. CHP Başakşehir İlçe örgütü de 29 Ekim’in coşkusunu tüm Başakşehir’e yaşattı. CHP Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz Bakır ve ilçe yöneticilerinin eşliğinde, Başakşehir’in tüm mahallelerinde araç konvoyu yapıldı. 

Başakşehir’in Tüm Mahallelerine Girildi

Ziya Gökalp Mahallesi’nden başlayan konvoy; Başak, Başakşehir, Kayabaşı, Şahintepe, Güvercintepe, Altınşehir mahallelerinden geçip Bahçeşehir’e ulaşarak turunu tamamladı. Girilmedik mahalle bırakılmadı.

Saatlerce süren konvoya, her mahallede yeni araçlar eklendi. Başakşehir halkının konvoya yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Parti emekçileri, daha önceden belirlenmiş görevler doğrultusunda konvoy düzenini sağladı. Uzun bir güzergahta seyreden konvoyun günlük trafik sıkışıklığında düzeninin bozulmaması için azami dikkat gösterildi; disiplin göze çarptı.

Bahçeşehir Gölet’te Kutlama

Konvoy Bahçeşehir’in parklarını da turlayıp son olarak Bahçeşehir Gölet Parkında parti emekçileri ve katılan yurttaşlarla birlikte kutlama yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından; yakılan fenerler ve meşalelerle, şarkı ve türkülerle birlikte Cumhuriyet coşkusu yaşandı.

Cumhuriyetimizi Korumak için Gözümüzü Daldan Sakınmaz, Tüm Benliğimizle Karşı Koyarız”

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Avukat Deniz Bakır, burada bir konuşma yaptı. Bakır, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Bugün Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıldönümü. Tüm ulusumuza kutlu olsun.

Cumhuriyetimiz, ilan edildiği ilk günden bugüne değin bir asırlık zaman geçirdi. Bu zaman içerisinde her türlü engellemelere, darbelere, gerici ayaklanmalara ve kalkışmalara rağmen ilk günkü inanç ve kararlılıkla mevcudiyetini sürdürmektedir, sürdürecektir.

Hiçkimse şüphe ve endişe duymasın ki, geçmişte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları bir an olsun mermilere göğsünü siper etmekten çekinmemiş dedelerimiz gibi; bizler de istiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetinde kalırsak hiç düşünmeden tüm mevcudiyetimizle savaşırız. Gözümüzü daldan sakınmaz, tüm benliğimizle karşı koyarız.”

Halkın İktidarında Millet İradesi Esas Alınacak, Güçlü Demokrasi Dostlarımızla Yeniden Kurulacaktır”

Yine belirtmek isterim ki Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak ve sürdürülebilir kılmak adına güçlü bir demokrasiye her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Cumhuriyetimize sahip çıkmak, korumak ve kollamak için demokratik toplum düzeninin önündeki tüm engelleri ve engellemeleri bin yıllık kardeşliğimiz ve dostluğumuzla, dostlarımızla birlikte aşacağız. Tek adam rejimini ortadan kaldırıp, denetlenebilir ve demokrasisi güçlendirilmiş parlamenter sistemi yeniden milletimizle birlikte kuracağız.

Parlamenter sistem, hukuk devletini, sosyal adaleti, ekonomisi güçlü ve kalkınmış Türkiye Cumhuriyeti’ni beraberinde inşa edecektir. Böylelikle hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, hiçbir yurttaş adalete susamayacak, hiçbir şekilde devletten ihale almak için yandaşlar güruhu yaratılmasına müsade edilmeyecek, parlamentodaki siyasetçiler ve bakanlar yandaş gözetip kamu kaynaklarını israf ederse yargılanmaktan ve hesap vermekten kaçamayacaktır. Kısacası halkın iktidarında millet iradesi esas alınacak, güçlü demokrasi dostlarımızla yeniden kurulacaktır.”

Geliyor Gelmekte Olan!”

Bunun için erken seçim kaçınılmazdır. Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısını bir kez daha buradan yineliyoruz. Milletin önüne sandığı getirin! Millet iradesinden korkmayın, başınızı sakladığınız sandıkların arkadasından çıkarın!

Buradan bir kez daha güçlü bir şekilde haykırıyoru: Geliyor gelmekte olan!”

Yasin Kartoğlu’na Hatırlatmak İsterim...”

Sözlerime son vermeden önce belediye Başkanı Sayın Yasin Kartoğlu’na da anımsatmak isterim. Milletimiz nerede isterse bayramlarımızın coşkusunu orada yaşar. Milletimiz, sizlerin samimi olmayan tavırlarınızla, aynı ortamlarda bulunarak yaşamak zorunda değildir. Gölet tören alanının tahsisi konusundaki taleplerimize yönelik tavrınızı kınıyorum.

Sözlerime son verirken, bizlere özgür bir vatanda yaşamak için, Cumhuriyet için, aydınlık güzel yarınlar için; bedeller ödeyen, gazi ve şehit olan, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 23:58

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE