ÇEVRE SANAYİ SİTESİ'NDE YANGIN

ÇEVRE SANAYİ SİTESİ'NDE YANGIN

Başaksehir’de bulunan Çevre Sanayi Sitesi’de yangın meydana geldi. Akşam saatlerinde çıkan yangına ilk andan itibaren itfaiye ve İGDAŞ ekipleri müdahale etti. Sabahın ilk saatlerine kadar süren yangında birçok işyeri ve blok zarar gördü. Gece saat 4.30 sıralarında bölgeye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da geldi. CHP İstanbul 3. Bölge milletvekili Turan Aydoğdu ve CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır da bölgeyi ziyaret edenler arasındaydı.

Yangın, saat 21.00 sıralarında Ziya Gökalp Mahallesinde İkitelli Çevre Sanayi Sitesi 11'inci Blok'ta henüz belirlenemeyen nedenle çıktı. Kolonya ve dezenfektan üretimi yapan iş yerinde çıkan yangın kimyasal maddelerin tutuşmasıyla büyüdü.İGDAŞ ve itfaiye personelleri hemen olaya müdahale etti. Yangının çıktığı blokların yanında plastik ve kauçuk imalathanelerinin bulunması ise endişeleri arttırdı. Gece boyu devam eden yangında çok sayıda dükkan kül oldu.

İmamoğlu Bölgeye Geldi

Bölgeye 04:30’da gelen İmamoğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak’tan bilgi aldı. İmamoğlu burada şu açıklamada bulundu:

69 araç, 152 itfaiye eri personelimiz burada. Şu anda gördüğümüz kadarıyla yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı ama soğutma çalışmaları devam ediyor. Olumsuz bir durum yok. Bir yaralanma söz konusu ve yaralı hastanede tedavi altına alındı” dedi.”

Yangın Kontrol Altına Alınıyor

Sabah saat 09.00’a doğru yangın tam anlamıyla kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları devam etti. Gündüz saatleriyle birlikte gecenin bilançosu da ortaya çıktı.


 

Aydoğdu ve Bakır da Bölgeye Geldi

Yangının kontrol altına alınması ve soğutma çalışmaları sonrası bölgeye CHP İstanbul milletvekili Turan Aydoğdu ve CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır da geldi. Bölgede tespitlerde bulunan Aydoğdu ve Bakır, yangına müdahale eden ekiplerden ve çevredeki dükkan sahiplerinden bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 18:14

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER