BAŞKAN BAKIR: ''SANDALYENİN TEKMELENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ!''

BAŞKAN BAKIR: ''SANDALYENİN TEKMELENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ!''

Kanal İstanbul’un yapılacağı alanda, çiftçilikle ve hayvancılıkla uğraşan yurttaşlara bölgeyi tahliye etmeleri için verilen tebligata tepkiler sürüyor. CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, tebligatla ilgili olarak, “Nasıl bir hata yaptıklarının farkında değiller, tek dertleri bugünü kurtarmak. Türkiye’nin geleceğini düşünmüyorlar” dedi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Arnavutköy İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin Ekim 2020’de çıkardığı, bölgede çiftçilik ve hayvancılık yapan köylülerin çıkarılması yönündeki kararın, uygulanması istendi. Karara göre bölgedeki köylülerin Nisan 2021’e kadar alanı boşaltması gerekiyor.

“SANDALYENİN TEKMELENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’’

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır da yazılı bir açıklama yaparak bu konuda tepki gösterdi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İstanbul’un can damarı bir nokta, tamamen rant uğruna talan edilecek. Buna sessiz kalamayız. Burada İstanbul’un geleceği, Türkiye’nin geleceği söz konusu. Nasıl bir hata yaptıklarının farkında değiller, tek dertleri bugünü kurtarmak. Türkiye’nin geleceğini düşünmüyorlar. Biz çiftçimizi destekleyelim, yurttaşın, esnafın geçim sıkıntılarına çare bulalım, gençler işsiz kaldıkları için intihar etmesin istihdam oluşturalım diyerek çareler ararken, hükümet geleceği yok ediyor. Sazlıdere Barajı gibi, İstanbul’un yüzde 30’una yakınına su sağlayan bir yapıyı katledecekler. Bölgede tarım tamamen bitecek. Kanal İstanbul, İstanbul’un boğazına geçirilmiş bir urgan. Sandalyenin tekmelenmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER