BAŞAKŞEHİR'DE ÇÖPLER SOKAĞA TAŞTI

BAŞAKŞEHİR'DE ÇÖPLER SOKAĞA TAŞTI

İstanbul Başakşehir'de çöpler konteynerlerden taştı. Mahalle sakinleri ağzına kadar dolu olan konteynerlerın fotoğrafını çekerek bu duruma isyan etti. Konuyla ilgili konuşan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır, “Yılın ilk altı ayında 786 milyon bütçeyi tüketip ek 350 milyon bütçe talebinde bulunan belediyenin ve başkanın bu kaynakları millete hizmet için harcamadıkları çok açık. Başakşehir Belediye Başkanı sayın Yasin Kartoğlu İBB'nin kurban kesim alanına ilişkin iftira videosu çekmek yerine işine odaklanmış olsaydı maalesef kent bayram sonrası bu manzaralar ile karşı karşıya kalmazdı" dedi. 

AKP'li Başkaşehir Belediyesi Şahintepe Mahallesi'nde bulunan konteynerlerdeki çöpleri toplamadı. Koronavirüs salgınıyla mücadele edilen ve hijyenin önemli olduğu bugünlerde konteynerlerin ağzına kadar çöple dolması nedeniyle mahalleyi kötü kokular sardı. Mahalle sakinleri sokağa taşan çöp yığınlarının fotoğrafını çekerek bu duruma isyan etti.  

"Kaynakları Millete Hizmet İçin Harcamadıkları Çok Açık" 

Konuyla ilgili konuşan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, "Başakşehir Belediyesi, Şahintepe Mahallesi'ndeki çöpleri toplatmayarak, kenti saran kötü kokular ve hijyenik olmayan ortam nedeniyle komşularımızın sağlığını tehlikeye atmaktadır. Yılın ilk altı ayında 786 milyon bütçeyi tüketip ek 350 milyon bütçe talebinde bulunan belediyenin ve başkanın bu kaynakları millete hizmet için harcamadıkları çok açık" dedi.

"İftira Videosu Çekmek Yerine İşine Odaklansaydı Kent Bu Manzara ile Karşı Karşıya Kalmazdı" 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun Kayabaşı'nda yer alan İBB kurban satış ve kesim alanıyla ilgili olarak kötü kokular yayılıyor iddiasıyla şikayette bulunmasına değinen Bakır, “Kamera karşısında çamur ve iftira videoları çekerek sosyal medya fenomenliği  yapmak yerine; milletimize karşı sorumluluklarını yerine getirmelerini, asli görevi olan belediye hizmetlerini aksatmamalarını öneririm. Başakşehir Belediye Başkanı sayın Yasin Kartoğlu İBB'nin kurban kesim alanına ilişkin iftira videosu çekmek yerine işine odaklanmış olsaydı maalesef kent bayram sonrası bu manzaralar ile karşı karşıya kalmazdı" diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2021, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER