AYKUT ERDOĞDU HAKKINDA SORUŞTURMA

AYKUT ERDOĞDU HAKKINDA SORUŞTURMA

CHP İstanbul Milletvekili Aykut ERDOĞDU hakkında soruşturma başlatıldı. ERDOĞDU'ya başlatılan soruşturmanın gerekçesi ise sosyal medya hesabından dün yaptığı paylaşımlar oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada,

"27'nci dönem milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 04/05/2021 tarihinde Twitter'dan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanına hakaret teşkil eden sözler sarf ettiği iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan vekili tarafından verilen şikayet dilekçesi üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul Milletvekili Aykut ERDOĞDU, ATV ve Sabah grubunun kendisini hedef gösterdiğini belirtmiş ve söz konusu medya grubunun muhabirlerinin, kendisinin en yakında çevresinde olan kadın arkadaşlarını arayıp bir ilişkileri olup olmadığını sorduklarını açıklamıştı. "Sayın Recep Tayyip Erdoğan kurduğunuz düzeninizin bu alçak sorularına cevap vererek siyasi şantajınıza prim vermeyeceğim" ifadelerinin ardından ERDOĞDU,

"Benim tek muradım bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan vatana ihanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın" ifadelerini kullanmıştı.

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER